Game Network Coverage Notes PPV Time
Villanova at Notre Dame 7:00 PM
Morgan St. at North Carolina A&T 7:00 PM
Kansas St. at Texas 7:00 PM
Jackson St. at UAPB 9:00 PM
CS Bakersfield at Gonzaga 9:00 PM

Game Network Coverage Notes PPV Time
Illinois at Purdue 7:00 PM
Baylor at Oklahoma St. 7:00 PM
Alabama at Florida 7:00 PM
NC State at Virginia 7:00 PM
TCU at Air Force 7:00 PM
Big South Quarterfinal
High Point at Liberty
7:00 PM
Kent St. at Bowling Green 7:30 PM
Missouri at Nebraska 8:00 PM
Vanderbilt at Kentucky 9:00 PM
Boston College at Virginia Tech 9:00 PM
Ohio St. at Penn St. 9:00 PM
San Diego St. at Wyoming 10:00 PM

Game Network Coverage Notes PPV Time
Iowa at Michigan St. 6:30 PM
North Carolina at Florida St. 7:00 PM
Connecticut at West Virginia 7:00 PM
Maryland at Miami (FL) 7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Colgate at American
7:00 PM
UAB at Southern Miss 7:00 PM
SMU at UCF 7:00 PM
Providence at Louisville 7:00 PM
Charlotte at Xavier
7:00 PM
George Washington at Rhode Island 7:00 PM
Ball St. at Western Michigan 7:00 PM
Saint Louis at Dayton 7:00 PM
Temple at Massachusetts 7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Lafayette at Holy Cross
7:00 PM
Miami (OH) at Buffalo 7:30 PM
Oklahoma at Texas Tech 7:30 PM
Colorado at Iowa St. 7:30 PM
LSU at Georgia 8:00 PM
Ole Miss at Auburn 8:00 PM
Minnesota at Northwestern 8:30 PM
Portland St. at Northern Arizona 8:30 PM
Clemson at Duke 9:00 PM
Texas A&M at Kansas 9:00 PM
Pittsburgh at USF 9:00 PM
Utah at Colorado St. 9:00 PM
Mississippi St. at Arkansas 9:00 PM
New Mexico at BYU 10:00 PM
Utah St. at New Mexico St. 11:00 PM

Game Network Coverage Notes PPV Time
Big South Semifinal #1
High Point vs. UNC Asheville
(at Conway, SC)
6:00 PM
Tennessee at South Carolina 7:00 PM
St. John's at Seton Hall 7:00 PM
MVC First Round #1
Illinois St. vs. Southern Illinois
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
Big South Semifinal #2
VMI at Coastal Carolina
8:00 PM
Georgia Tech at Wake Forest 8:00 PM
UCLA at Washington 9:00 PM
Wisconsin at Indiana 9:00 PM
Oregon St. at Arizona 9:00 PM
MVC First Round #2
Drake vs. Bradley
(at St. Louis, MO)
9:30 PM
Fresno St. at Idaho 10:00 PM

Game Network Coverage Notes PPV Time
MVC Quarterfinal #1
Missouri St. vs. Southern Illinois
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
MVC Quarterfinal #2
Northern Iowa vs. Creighton
(at St. Louis, MO)
3:30 PM
Horizon League 2nd Round #1
Cleveland St. vs. Wright St.
(at Milwaukee, WI)
6:00 PM
Atlantic Sun Semifinal #1
Belmont vs. Mercer
(at Macon, GA)
6:30 PM
Akron at Kent St. 7:00 PM
MVC Quarterfinal #3
Wichita St. vs. Bradley
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
OVC Semifinal #1
Murray St. vs. Tennessee Tech
(at Nashville, TN)
8:00 PM
Horizon League 2nd Round #2
Detroit vs. Valparaiso
(at Milwaukee, WI)
8:30 PM
WCC First Round
Portland vs. Loyola Marymount
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Atlantic Sun Semifinal #2
East Tennessee St. vs. UNF
(at Macon, GA)
9:00 PM
MVC Quarterfinal #4
Indiana St. vs. Evansville
(at St. Louis, MO)
9:30 PM
OVC Semifinal #2
Morehead St. vs. Austin Peay
(at Nashville, TN)
10:00 PM
WCC First Round
Pepperdine vs. San Diego
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes PPV Time
Kansas at Missouri 12:00 PM
Louisville at West Virginia 12:00 PM
Virginia Tech at Clemson 12:00 PM
Duquesne at Richmond 12:00 PM
Indiana at Illinois 12:00 PM
CAA Quarterfinal #1
George Mason vs. UNC Wilmington
(at Richmond, VA)
12:00 PM
Iowa St. at Kansas St. 1:30 PM
Texas Tech at Texas A&M 1:30 PM
Georgia at Alabama 1:30 PM
Michigan St. at Michigan 2:00 PM
Oregon at Arizona 2:00 PM
Notre Dame at Connecticut 2:00 PM
South Carolina at Mississippi St. 2:00 PM
Xavier at Saint Louis 2:00 PM
Georgetown at Cincinnati 2:00 PM
Virginia at Maryland 2:00 PM
Rhode Island at St. Bonaventure
2:00 PM
MVC Semifinal #1
Missouri St. vs. Creighton
(at St. Louis, MO)
2:30 PM
CAA Quarterfinal #2
VCU vs. Drexel
(at Richmond, VA)
2:30 PM
MAAC Quarterfinal #1
St. Peter's vs. Loyola (MD)
(at Bridgeport, CT)
2:30 PM
Rice at SMU 3:00 PM
Nicholls St. at Southeastern Louisiana 3:00 PM
Wyoming at BYU 3:30 PM
Villanova at Pittsburgh 4:00 PM
Purdue at Iowa 4:00 PM
Big South Championship
UNC Asheville at Coastal Carolina
4:00 PM
UNLV at Utah 4:00 PM
Tulane at Memphis 4:00 PM
DePaul at Syracuse 4:00 PM
Oklahoma St. at Oklahoma 4:00 PM
Arkansas at Ole Miss 4:00 PM
MAAC Quarterfinal #2
Fairfield vs. Marist
(at Bridgeport, CT)
4:30 PM
MVC Semifinal #2
Indiana St. vs. Wichita St.
(at St. Louis, MO)
5:00 PM
UCLA at Washington St. 5:30 PM
Florida at Vanderbilt 6:00 PM
Atlantic Sun Championship
Belmont vs. UNF
(at Macon, GA)
6:00 PM
CAA Quarterfinal #3
Old Dominion vs. Delaware
(at Richmond, VA)
6:00 PM
Air Force at New Mexico 6:00 PM
Marquette at Seton Hall 6:00 PM
Auburn at LSU 7:00 PM
Stanford at California 7:00 PM
Utah St. at Louisiana Tech 7:00 PM
Summit League Quarterfinal #1
Oakland vs. Southern Utah
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAAC Quarterfinal #3
Iona vs. Siena
(at Bridgeport, CT)
7:30 PM
Duke at North Carolina 8:00 PM
OVC Championship
Tennessee Tech vs. Morehead St.
(at Nashville, TN)
8:00 PM
USF at St. John's 8:00 PM
Southern Miss at Tulsa 8:00 PM
Horizon League Semifinal #2
Detroit at Milwaukee
8:30 PM
CAA Quarterfinal #4
Hofstra vs. William & Mary
(at Richmond, VA)
8:30 PM
Big Sky First Round
Montana St. at Northern Arizona
8:30 PM
WCC Second Round
Santa Clara vs. Loyola Marymount
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Texas at Baylor 9:00 PM
Nevada at New Mexico St. 9:00 PM
Summit League Quarterfinal #2
Oral Roberts vs. North Dakota St.
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
Colorado St. at San Diego St. 10:00 PM
MAAC Quarterfinal #4
Rider vs. Canisius
(at Bridgeport, CT)
10:00 PM
Cal Poly at UC Santa Barbara 10:00 PM
USC at Washington 10:30 PM
WCC Second Round
San Francisco vs. Pepperdine
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes PPV Time
Kentucky at Tennessee 12:00 PM
CAA Semifinal #1
George Mason vs. VCU
(at Richmond, VA)
12:00 PM
NEC Semifinal #1
Central Connecticut St. at Long Island

12:00 PM
Wake Forest at Boston College 12:00 PM
Penn St. at Minnesota 1:00 PM
MVC Championship
Missouri St. vs. Indiana St.
(at St. Louis, MO)
2:00 PM
MAAC Semifinal #1
St. Peter's vs. Fairfield
(at Bridgeport, CT)
2:00 PM
NEC Semifinal #2
Robert Morris at Quinnipiac
2:00 PM
CAA Semifinal #2
Old Dominion vs. Hofstra
(at Richmond, VA)
2:30 PM
Miami (FL) at Georgia Tech 2:30 PM
Wisconsin at Ohio St. 4:00 PM
MAAC Semifinal #2
Iona vs. Rider
(at Bridgeport, CT)
4:00 PM
America East Semifinal #1
Stony Brook vs. Vermont
(at Albany, NY)
5:00 PM
Patriot League Semifinal #1
Lafayette at American
5:00 PM
SoCon Semifinal #1
Western Carolina vs. Wofford
(at Chattanooga, TN)
6:00 PM
Florida St. at NC State 6:15 PM
Summit League Quarterfinal #3
IPFW vs. South Dakota St.
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
Patriot League Semifinal #2
Lehigh at Bucknell
7:30 PM
America East Semifinal #2
Boston U. vs. Hartford
(at Albany, NY)
7:30 PM
WCC Semifinal #1
St. Mary's vs. Santa Clara
(at Las Vegas, NV)
8:00 PM
SoCon Semifinal #2
Furman vs. College of Charleston
(at Chattanooga, TN)
8:30 PM
Summit League Quarterfinal #4
IUPUI vs. UMKC
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
WCC Semifinal #2
Gonzaga vs. San Francisco
(at Las Vegas, NV)
10:00 PM

Back to top

Website Copyright