Game Network Coverage Notes Time
MEAC First Round #1
Delaware St. vs. Savannah St.
(at Norfolk, VA)
6:30 PM
SoCon Championship
Wofford vs. Furman
(at Asheville, NC)
7:00 PM
CAA Championship
William & Mary vs. Northeastern
(at Baltimore, MD)
7:00 PM
Summit League Semifinal #1
South Dakota St. vs. South Dakota
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAC 1st Round
Ball St. at Bowling Green
7:00 PM
WCC Semifinal #1
Pepperdine vs. Gonzaga
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAAC Championship
Iona vs. Manhattan
(at Albany, NY)
9:00 PM
MEAC First Round #2
Hampton vs. Morgan St.
(at Norfolk, VA)
9:00 PM
Summit League Semifinal #2
North Dakota St. vs. Oral Roberts
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
WCC Semifinal #2
Portland vs. BYU
(at Las Vegas, NV)
11:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC First Round #1
Boston College vs. Georgia Tech
(at Greensboro, NC)
Affiliates 1:00 PM
ACC First Round #2
Wake Forest vs. Virginia Tech
(at Greensboro, NC)
Affiliates 3:00 PM
MEAC First Round #3
Bethune-Cookman vs. Coppin St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Horizon League Championship
Green Bay at Valparaiso
7:00 PM
NEC Championship
Robert Morris at St. Francis (NY)
7:00 PM
Princeton at Penn 7:30 PM
MEAC First Round #4
North Carolina A&T vs. South Carolina St.
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
WCC Championship
Gonzaga vs. BYU
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Summit League Championship
South Dakota St. vs. North Dakota St.
(at Sioux Falls, SD)
9:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC Second Round #1
Clemson vs. Florida St.
(at Greensboro, NC)
Affiliates 12:00 PM
C-USA First Round #1
UTSA vs. FIU
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 1:00 PM
ACC Second Round #2
North Carolina vs. Boston College
(at Greensboro, NC)
Affiliates 2:00 PM
Pac-12 First Round #1
California vs. Washington St.
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
C-USA First Round #2
Middle Tennessee vs. Charlotte
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 3:30 PM
Big Ten First Round #1
Nebraska vs. Penn St.
(at Chicago, IL)
4:30 PM
Pac-12 First Round #2
Arizona St. vs. USC
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
MEAC Quarterfinal #1
NC Central vs. Coppin St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Atlantic 10 First Round #1
Fordham vs. George Mason
(at Brooklyn, NY)
RSN Affiliates 6:30 PM
MAC Second Round #1
Bowling Green vs. Eastern Michigan
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Second Round #3
NC State vs. Pittsburgh
(at Greensboro, NC)
Affiliates 7:00 PM
Big 12 First Round #1
Kansas St. vs. TCU
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
Big East First Round #1
Seton Hall vs. Marquette
(at New York, NY)
7:00 PM
Big Ten First Round #2
Minnesota vs. Rutgers
(at Chicago, IL)
7:00 PM
SEC First Round #1
Mississippi St. vs. Auburn
(at Nashville, TN)
7:00 PM
C-USA First Round #3
Western Kentucky vs. Marshall
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 7:00 PM
Patriot League Championship
American at Lafayette
7:30 PM
MEAC Quarterfinal #2
Norfolk St. vs. South Carolina St.
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
ACC Second Round #4
Miami (FL) vs. Virginia Tech
(at Greensboro, NC)
Affiliates 9:00 PM
Big 12 First Round #2
Texas vs. Texas Tech
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
SEC First Round #2
South Carolina vs. Missouri
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Pac-12 First Round #3
Oregon St. vs. Colorado
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Atlantic 10 First Round #2
Duquesne vs. Saint Louis
(at Brooklyn, NY)
RSN Affiliates 9:00 PM
MAC Second Round #2
Western Michigan vs. Akron
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
Big East First Round #2
DePaul vs. Creighton
(at New York, NY)
9:30 PM
C-USA First Round #4
North Texas vs. Rice
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 9:30 PM
Pac-12 First Round #4
Stanford vs. Washington
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC Quarterfinal #1
Virginia vs. Florida St.
(at Greensboro, NC)
Affiliates 12:00 PM
Big East Quarterfinal #1
Villanova vs. Marquette
(at New York, NY)
12:00 PM
Atlantic 10 Second Round #1
Massachusetts vs. La Salle
(at Brooklyn, NY)
12:00 PM
Big Ten Second Round #1
Illinois vs. Michigan
(at Chicago, IL)
12:00 PM
Big 12 Quarterfinal #1
Baylor vs. West Virginia
(at Kansas City, MO)
12:30 PM
SEC Second Round #1
Alabama vs. Florida
(at Nashville, TN)
1:00 PM
C-USA Quarterfinal #1
UTEP vs. FIU
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 1:00 PM
ACC Quarterfinal #2
Louisville vs. North Carolina
(at Greensboro, NC)
Affiliates 2:00 PM
Big 12 Quarterfinal #2
Kansas vs. TCU
(at Kansas City, MO)
2:30 PM
Big East Quarterfinal #2
Providence vs. St. John's
(at New York, NY)
2:30 PM
Atlantic 10 Second Round #2
VCU vs. Fordham
(at Brooklyn, NY)
2:30 PM
Big Ten Second Round #2
Iowa vs. Penn St.
(at Chicago, IL)
2:30 PM
Mountain West Quarterfinal #1
Boise St. vs. Air Force
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
SEC Second Round #2
Texas A&M vs. Auburn
(at Nashville, TN)
3:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #1
Arizona vs. California
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Big West Quarterfinal #1
UC Davis vs. CS Northridge
(at Anaheim, CA)
3:00 PM
American First Round #1
East Carolina vs. UCF
(at Hartford, CT)
3:30 PM
C-USA Quarterfinal #2
Old Dominion vs. Middle Tennessee
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 3:30 PM
Mountain West Quarterfinal #2
Wyoming vs. Utah St.
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Pac-12 Quarterfinal #2
UCLA vs. USC
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Big West Quarterfinal #2
Long Beach St. vs. Hawai'i
(at Anaheim, CA)
5:30 PM
American First Round #2
Tulane vs. Houston
(at Hartford, CT)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #3
UMES vs. Hampton
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Sun Belt First Round #1
UT Arlington vs. Texas St.
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
Big Ten Second Round #3
Indiana vs. Northwestern
(at Chicago, IL)
6:30 PM
Atlantic 10 Second Round #3
St. Bonaventure vs. St. Joseph's
(at Brooklyn, NY)
6:30 PM
MAC 3rd Round #1
Toledo vs. Eastern Michigan
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Quarterfinal #3
Duke vs. NC State
(at Greensboro, NC)
Affiliates 7:00 PM
Big East Quarterfinal #3
Georgetown vs. Creighton
(at New York, NY)
7:00 PM
C-USA Quarterfinal #3
UAB vs. Western Kentucky
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 7:00 PM
Big 12 Quarterfinal #3
Iowa St. vs. Texas
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
SEC Second Round #3
Vanderbilt vs. Tennessee
(at Nashville, TN)
7:00 PM
American First Round #3
Connecticut vs. USF
(at Hartford, CT)
8:00 PM
Big Ten Second Round #4
Ohio St. vs. Minnesota
(at Chicago, IL)
8:30 PM
Sun Belt First Round #2
UALR vs. South Alabama
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
MEAC Quarterfinal #4
Howard vs. Delaware St.
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
ACC Quarterfinal #4
Notre Dame vs. Miami (FL)
(at Greensboro, NC)
Affiliates 9:00 PM
Atlantic 10 Second Round #4
George Washington vs. Duquesne
(at Brooklyn, NY)
9:00 PM
Big 12 Quarterfinal #4
Oklahoma vs. Oklahoma St.
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
Mountain West Quarterfinal #3
San Diego St. vs. UNLV
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
SEC Second Round #4
Ole Miss vs. South Carolina
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #3
Oregon vs. Colorado
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big West Quarterfinal #3
UC Irvine vs. UC Riverside
(at Anaheim, CA)
9:00 PM
MAC 3rd Round #2
Kent St. vs. Akron
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
Big East Quarterfinal #4
Butler vs. Xavier
(at New York, NY)
9:30 PM
C-USA Quarterfinal #4
Louisiana Tech vs. Rice
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 9:30 PM
Pac-12 Quarterfinal #4
Utah vs. Stanford
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Quarterfinal #4
Colorado St. vs. Fresno St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Big West Quarterfinal #4
UC Santa Barbara vs. Cal Poly
(at Anaheim, CA)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big Ten Quarterfinal #1
Wisconsin vs. Michigan
(at Chicago, IL)
12:00 PM
American Quarterfinal #1
SMU vs. East Carolina
(at Hartford, CT)
12:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #1
Davidson vs. La Salle
(at Brooklyn, NY)
12:00 PM
SEC Quarterfinal #1
Kentucky vs. Florida
(at Nashville, TN)
1:00 PM
Big Ten Quarterfinal #2
Purdue vs. Penn St.
(at Chicago, IL)
2:00 PM
American Quarterfinal #2
Temple vs. Memphis
(at Hartford, CT)
2:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #2
Richmond vs. VCU
(at Brooklyn, NY)
2:30 PM
SEC Quarterfinal #2
LSU vs. Auburn
(at Nashville, TN)
3:00 PM
C-USA Semifinal #1
UTEP vs. Middle Tennessee
(at Birmingham, AL)
4:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #1
UL-Lafayette vs. Texas St.
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
MEAC Semifinal #1
NC Central vs. Delaware St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Southland Semifinal #1
Stephen F. Austin vs. Northwestern St.
(at Katy, TX)
6:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #3
Dayton vs. St. Bonaventure
(at Brooklyn, NY)
6:30 PM
C-USA Semifinal #2
UAB vs. Louisiana Tech
(at Birmingham, AL)
6:30 PM
Big Ten Quarterfinal #3
Maryland vs. Indiana
(at Chicago, IL)
6:30 PM
MAC Semifinal #1
Central Michigan vs. Toledo
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Semifinal #1
Virginia vs. North Carolina
(at Greensboro, NC)
Affiliates 7:00 PM
Big 12 Semifinal #1
Kansas vs. Baylor
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
Big East Semifinal #1
Villanova vs. Providence
(at New York, NY)
7:00 PM
American Quarterfinal #3
Tulsa vs. Houston
(at Hartford, CT)
7:00 PM
SEC Quarterfinal #3
Arkansas vs. Tennessee
(at Nashville, TN)
7:00 PM
Southland Semifinal #2
Sam Houston St. vs. TAMU-Corpus Christi
(at Katy, TX)
8:30 PM
MEAC Semifinal #2
Norfolk St. vs. Hampton
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
Sun Belt Quarterfinal #2
UL-Monroe vs. South Alabama
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
ACC Semifinal #2
Duke vs. Notre Dame
(at Greensboro, NC)
Affiliates 9:00 PM
Big 12 Semifinal #2
Iowa St. vs. Oklahoma
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #4
Rhode Island vs. George Washington
(at Brooklyn, NY)
9:00 PM
American Quarterfinal #4
Cincinnati vs. Connecticut
(at Hartford, CT)
9:00 PM
Mountain West Semifinal #1
Boise St. vs. Wyoming
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
SEC Quarterfinal #4
Georgia vs. South Carolina
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Big Ten Quarterfinal #4
Michigan St. vs. Ohio St.
(at Chicago, IL)
9:00 PM
Pac-12 Semifinal #1
Arizona vs. UCLA
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAC Semifinal #2
Buffalo vs. Akron
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
Big East Semifinal #2
Georgetown vs. Xavier
(at New York, NY)
9:30 PM
Big West Semifinal #1
UC Davis vs. Hawai'i
(at Anaheim, CA)
9:30 PM
Pac-12 Semifinal #2
Oregon vs. Utah
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Semifinal #2
San Diego St. vs. Colorado St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Big West Semifinal #2
UC Riverside vs. UC Santa Barbara
(at Anaheim, CA)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
America East Championship
Stony Brook at Albany
11:00 AM
Big Ten Semifinal #1
Wisconsin vs. Purdue
(at Chicago, IL)
1:00 PM
SEC Semifinal #1
Kentucky at Auburn
(at Nashville, TN)
1:00 PM
MEAC Championship
Delaware St. vs. Hampton
(at Norfolk, VA)
1:00 PM
Atlantic 10 Semifinal #1
Davidson vs. VCU
(at Brooklyn, NY)
1:30 PM
Sun Belt Semifinal #1
Georgia St. vs. UL-Lafayette
(at New Orleans, LA)
2:00 PM
SEC Semifinal #2
Arkansas vs. Georgia
(at Nashville, TN)
3:00 PM
American Semifinal #1
SMU vs. Temple
(at Hartford, CT)
3:00 PM
Big Ten Semifinal #2
Maryland vs. Michigan St.
(at Chicago, IL)
3:30 PM
C-USA Championship
UAB vs. Middle Tennessee
(at Birmingham, AL)
3:30 PM
Atlantic 10 Semifinal #2
Dayton vs. Rhode Island
(at Brooklyn, NY)
4:00 PM
Ivy League Playoff
Harvard vs. Yale
(at Philadelphia, PA)

RSN Affiliates
4:00 PM
Sun Belt Semifinal #2
Georgia Southern vs. UL-Monroe
(at New Orleans, LA)
4:30 PM
American Semifinal #2
Tulsa vs. Connecticut
(at Hartford, CT)
5:00 PM
Mountain West Championship
Wyoming vs. San Diego St.
(at Las Vegas, NV)
6:00 PM
Big 12 Championship
Kansas vs. Iowa St.
(at Kansas City, MO)
6:00 PM
SWAC Championship
Southern vs. Texas Southern
(at Houston, TX)
6:30 PM
MAC Championship
Central Michigan vs. Buffalo
(at Cleveland, OH)
7:30 PM
Big East Championship
Villanova vs. Xavier
(at New York. NY)
8:00 PM
ACC Championship
North Carolina vs. Notre Dame
(at Greensboro, NC)
Affiliates 8:30 PM
Big Sky Championship
Montana vs. Eastern Washington
(at Missoula, MT)
9:00 PM
Southland Championship
Stephen F. Austin vs. Sam Houston St.
(at Katy, TX)
9:30 PM
Pac-12 Championship
Arizona vs. Oregon
(at Las Vegas, NV)
11:00 PM
WAC Championship
New Mexico St. vs. Seattle
(at Las Vegas, NV)
11:00 PM
Big West Championship
Hawai'i vs. UC Irvine
(at Anaheim, CA)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Atlantic 10 Championship
VCU vs. Dayton
(at Brooklyn, NY)
1:00 PM
SEC Championship
Kentucky vs. Arkansas
(at Nashville, TN)
1:00 PM
Sun Belt Championship
Georgia St. vs. Georgia Southern
(at New Orleans, LA)
1:00 PM
American Championship
SMU vs. Connecticut
(at Hartford, CT)
3:15 PM
Big Ten Championship
Michigan St. vs. Wisconsin
(at Chicago, IL)
3:30 PM

Back to top

Website Copyright