Game Network Coverage Notes Time
MEAC First Round
Savannah St. vs. Delaware St.
(at Norfolk, VA)
5:30 PM
MAAC Championship
Monmouth vs. Iona
(at Albany, NY)
7:00 PM
CAA Championship
Hofstra vs. UNC Wilmington
(at Baltimore, MD)
7:00 PM
Horizon League Semifinal #1
Valparaiso vs. Green Bay
(at Detroit, MI)
7:00 PM
Summit League Semifinal #1
IPFW vs. North Dakota St.
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAC First Round
Miami (OH) at Ball St.
7:00 PM
America East Semifinal
Hartford at Stony Brook
7:00 PM
MAC First Round
Bowling Green at Kent St.
Live Video 7:00 PM
MAC First Round
Toledo at Eastern Michigan
7:30 PM
America East Semifinal
New Hampshire at Vermont
7:30 PM
MEAC First Round
North Carolina A&T vs. Coppin St.
(at Norfolk, VA)
7:30 PM
MAC First Round
Western Michigan at Northern Illinois
8:00 PM
WCC Semifinal #1
St Mary's vs. Pepperdine
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
SoCon Championship
Chattanooga vs. East Tennessee St.
(at Asheville, NC)
9:00 PM
Horizon League Semifinal #2
Oakland vs. Wright St.
(at Detroit, MI)
9:00 PM
Summit League Semifinal #2
South Dakota St. vs. Denver
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
WCC Semifinal #2
Gonzaga vs. BYU
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC First Round #1
NC State vs. Wake Forest
(at Washington, DC)
Affiliates 12:00 PM
ACC First Round #2
Florida St. vs. Boston College
(at Washington, DC)
Affiliates 2:00 PM
Big Sky First Round #1
Portland St. vs. Northern Colorado
(at Reno, NV)
Live Video 3:00 PM
SWAC First Round #1
Mississippi Valley St. vs. Grambling
(at Houston, TX)
Live Video 3:30 PM
MEAC First Round
UMES vs. Morgan St.
(at Norfolk, VA)
4:30 PM
C-USA First Round #1
FAU vs. UTSA
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 5:00 PM
Big Sky First Round #2
North Dakota vs. Southern Utah
(at Reno, NV)
Live Video 5:30 PM
MEAC First Round
NC Central vs. Howard
(at Norfolk, VA)
6:30 PM
Horizon League Championship
Green Bay vs. Wright St.
(at Detroit, MI)
7:00 PM
NEC Championship
Fairleigh Dickinson at Wagner
7:00 PM
Penn at Princeton 8:00 PM
Big Sky First Round #3
Montana St. vs. Sacramento St.
(at Reno, NV)
Live Video 8:30 PM
WCC Championship
St. Mary's vs. Gonzaga
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Summit League Championship
North Dakota St. vs. South Dakota St.
(at Sioux Falls, SD)
9:00 PM
SWAC First Round #2
Alabama A&M vs. UAPB
(at Houston, TX)
Live Video 9:30 PM
Big Sky First Round #4
Eastern Washington vs. Northern Arizona
(at Reno, NV)
Live Video 11:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC Second Round #1
Pittsburgh vs. Syracuse
(at Washington, DC)
Affiliates 12:00 PM
C-USA Second Round #1
Western Kentucky at North Texas
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 1:00 PM
ACC Second Round #2
Duke vs. NC State
(at Washington, DC)
Affiliates 2:00 PM
Mountain West First Round #1
Wyoming vs. Utah St.
(at Las Vegas, NV)
2:00 PM
Pac-12 First Round #1
Washington vs. Stanford
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
C-USA Second Round #2
Old Dominion vs. FAU
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 3:30 PM
SWAC Quarterfinal #1
Alcorn St. vs. Mississippi Valley St.
(at Houston, TX)
Live Video 3:30 PM
Big Ten First Round #1
Illinois vs. Minnesota
(at Indianapolis, IN)
4:30 PM
Mountain West First Round #2
UNLV vs. Air Force
(at Las Vegas, NV)
4:30 PM
Pac-12 First Round #2
Colorado vs. Washington St.
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Southland First Round #1
Southeastern Louisiana vs. New Orleans
(at Katy, TX)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #1
Hampton vs. Morgan St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Atlantic 10 First Round #1
George Mason vs. Saint Louis
(at Brooklyn, NY)

Affiliates
6:30 PM
ACC Second Round #3
Clemson vs. Georgia Tech
(at Washington, DC)
Affiliates 7:00 PM
Big East First Round #1
Georgetown vs. DePaul
(at New York, NY)
7:00 PM
Big 12 First Round #1
Kansas St. vs. Oklahoma St.
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
Big Ten First Round #2
Nebraska vs. Rutgers
(at Indianapolis, IN)
7:00 PM
C-USA Second Round #3
Charlotte vs. Rice
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 7:00 PM
Mountain West First Round #3
Colorado St. vs. San Jose St.
(at Las Vegas, NV)
7:00 PM
Patriot League Championship
Holy Cross at Lehigh
7:30 PM
SEC First Round #1
Tennessee vs. Auburn
(at Nashville, TN)
8:00 PM
Southland First Round #2
McNeese St. vs. Nicholls
(at Katy, TX)
8:30 PM
MEAC Quarterfinal #2
Norfolk St. vs. NC Central
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
ACC Second Round #4
Virginia Tech vs. Florida St.
(at Washington, DC)
Affiliates 9:00 PM
Big 12 First Round #2
Texas Tech vs. TCU
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
Pac-12 First Round #3
USC vs. UCLA
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Atlantic 10 First Round #2
Duquesne vs. La Salle
(at Brooklyn, NY)

Affiliates
9:00 PM
Big East First Round #2
Marquette vs. St. John's
(at New York, NY)
9:30 PM
C-USA Second Round #4
UTEP vs. FIU
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 9:30 PM
SWAC Quarterfinal #2
Texas Southern vs. Alabama A&M
(at Houston, TX)
Live Video 9:30 PM
Pac-12 First Round #4
Oregon St. vs. Arizona St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC Quarterfinal #1
North Carolina vs. Pittsburgh
(at Washington, DC)
Affiliates 12:00 PM
Big East Quarterfinal #1
Villanova vs. Georgetown
(at New York, NY)
12:00 PM
Atlantic 10 Second Round #1
Fordham vs. Richmond
(at Brooklyn, NY)
12:00 PM
Big Ten Second Round #1
Michigan vs. Northwestern
(at Indianapolis, IN)
12:00 PM
MAC Quarterfinal #1
Akron vs. Eastern Michigan
(at Cleveland, OH)
12:00 PM
Big 12 Quarterfinal #1
Texas vs. Baylor
(at Kansas City, MO)
12:30 PM
SEC Second Round #1
Florida vs. Arkansas
(at Nashville, TN)
1:00 PM
C-USA Quarterfinal #1
UAB vs. Western Kentucky
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 1:00 PM
ACC Quarterfinal #2
Notre Dame vs. Duke
(at Washington, DC)
Affiliates 2:00 PM
Big 12 Quarterfinal #2
Kansas vs. Kansas St.
(at Kansas City, MO)
2:30 PM
Big East Quarterfinal #2
Providence vs. Butler
(at New York, NY)
2:30 PM
Atlantic 10 Second Round #2
George Washington vs. Saint Louis
(at Brooklyn, NY)
2:30 PM
Big Ten Second Round #2
Iowa vs. Illinois
(at Indianapolis, IN)
2:30 PM
MAC Quarterfinal #2
Central Michigan vs. Bowling Green
(at Cleveland, OH)
2:30 PM
SEC Second Round #2
Vanderbilt vs. Tennessee
(at Nashville, TN)
3:00 PM
Mountain West Quarterfinal #1
San Diego St. vs. Utah St.
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #1
Oregon vs. Washington
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Big West Quarterfinal #1
UC Santa Barbara vs. UC Davis
(at Anaheim, CA)
3:00 PM
Big Sky Second Round #1
Weber St. vs. Portland St.
(at Reno, NV)
Live Video 3:00 PM
American First Round #1
East Carolina vs. USF
(at Orlando, FL)
3:30 PM
C-USA Quarterfinal #2
Louisiana Tech vs. Old Dominion
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 3:30 PM
WAC Quarterfinal #1
Utah Valley vs. UMKC
(at Las Vegas, NV)
Live Video 5:00 PM
Mountain West Quarterfinal #2
New Mexico vs. Nevada
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Pac-12 Quarterfinal #2
Arizona vs. Colorado
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Big West Quarterfinal #2
Hawai'i vs. CS Fullerton
(at Anaheim, CA)
5:30 PM
Big Sky Second Round #2
Idaho St. vs. North Dakota
(at Reno, NV)
Live Video 5:30 PM
American First Round #2
UCF vs. Tulane
(at Orlando, FL)
6:00 PM
Sun Belt First Round #1
Georgia Southern vs. South Alabama
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
Southland Second Round #1
Houston Baptist vs. Southeastern Louisiana
(at Katy, TX)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #3
South Carolina St. vs. Coppin St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Big Ten Second Round #3
Ohio St. vs. Penn St.
(at Indianapolis, IN)
6:30 PM
Atlantic 10 Second Round #3
Rhode Island vs. Massachusetts
(at Brooklyn, NY)
6:30 PM
MAC Quarterfinal #3
Ohio vs. Northern Illinois
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Quarterfinal #3
Virginia vs. Georgia Tech
(at Washington, DC)
Affiliates 7:00 PM
Big East Quarterfinal #3
Xavier vs. Marquette
(at New York, NY)
7:00 PM
Big 12 Quarterfinal #3
West Virginia vs. TCU
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
SEC Second Round #3
Ole Miss vs. Alabama
(at Nashville, TN)
7:00 PM
C-USA Quarterfinal #3
Middle Tennessee vs. Charlotte
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 7:00 PM
WAC Quarterfinal #2
CS Bakersfield vs. Chicago St.
(at Las Vegas, NV)
Live Video 7:30 PM
Big Ten Second Round #4
Wisconsin vs. Nebraska
(at Indianapolis, IN)
8:30 PM
Sun Belt First Round #2
Georgia St. vs Texas St.
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
Southland Second Round #2
San Houston St. vs. Nicholls
(at Katy, TX)
8:30 PM
MEAC Quarterfinal #4
Bethune-Cookman vs. Savannah St.
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
Big Sky Second Round #3
Montana vs. Sacramento St.
(at Reno, NV)
Live Video 8:30 PM
ACC Quarterfinal #4
Miami (FL) vs. Virginia Tech
(at Washington, DC)
Affiliates 9:00 PM
Atlantic 10 Second Round #4
Davidson vs. La Salle
(at Brooklyn, NY)
9:00 PM
Big 12 Quarterfinal #4
Oklahoma vs. Iowa St.
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
SEC Second Round #4
Georgia vs. Mississippi St.
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Mountain West Quarterfinal #3
Fresno St. vs. UNLV
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #3
Utah vs. USC
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAC Quarterfinal #4
Buffalo vs. Miami (OH)
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
Big West Quarterfinal #3
UC Irvine vs. Cal Poly
(at Anaheim, CA)
9:00 PM
Big East Quarterfinal #4
Seton Hall vs. Creighton
(at New York, NY)
9:30 PM
C-USA Quarterfinal #4
Marshall vs. UTEP
(at Birmingham, AL)
RSN Affiliates 9:30 PM
WAC Quarterfinal #3
Seattle vs. UT Rio Grande Valley
(at Las Vegas, NV)
Live Video 10:00 PM
Big Sky Second Round #4
Idaho vs. Eastern Washington
(at Reno, NV)
Live Video 11:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #4
California vs. Arizona St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Quarterfinal #4
Boise St. vs. Colorado St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Big West Quarterfinal #4
Long Beach St. vs. UC Riverside
(at Anaheim, CA)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big Ten Quarterfinal #1
Indiana vs. Michigan
(at Indianapolis, IN)
12:00 PM
American Quarterfinal #1
Temple vs. USF
(at Orlando, FL)
12:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #1
Dayton vs. Richmond
(at Brooklyn, NY)
12:00 PM
SEC Quarterfinal #1
Texas A&M vs. Florida
(at Nashville, TN)
1:00 PM
American Quarterfinal #2
Cincinnati vs. Connecticut
(at Orlando, FL)
2:00 PM
Big Ten Quarterfinal #2
Purdue vs. Illinois
(at Indianapolis, IN)
2:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #2
St Joseph's vs. George Washington
(at Brooklyn, NY)
2:30 PM
SEC Quarterfinal #2
LSU vs. Tennessee
(at Nashville, TN)
3:00 PM
C-USA Semifinal #1
Western Kentucky vs. Old Dominion
(at Birmingham, AL)
4:00 PM
Southland Semifinal #1
Stephen F. Austin vs. Houston Baptist
(at Katy, TX)
6:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #1
UL-Lafayette vs. South Alabama
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
MEAC Semifinal #1
Hampton vs. Savannah St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Big East Semifinal #1
Villanova vs. Providence
(at New York, NY)
6:30 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #3
VCU vs. Massachusetts
(at Brooklyn, NY)
6:30 PM
C-USA Semifinal #2
Middle Tennessee vs. Marshall
(at Birmingham, AL)
6:30 PM
Big Ten Quarterfinal #3
Michigan St. vs. Ohio St.
(at Indianapolis, IN)
6:30 PM
MAC Semifinal #1
Akron vs. Bowling Green
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Semifinal #1
North Carolina vs. Notre Dame
(at Washington, DC)
Affiliates 7:00 PM
Big 12 Semifinal #1
Baylor vs. Kansas
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
American Quarterfinal #3
Houston vs. Tulane
(at Orlando, FL)
7:00 PM
SEC Quarterfinal #3
Kentucky vs. Alabama
(at Nashville, TN)
7:00 PM
MEAC Semifinal #2
Norfolk St. vs. South Carolina St.
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
Southland Semifinal #2
TAMU Corpus Christi vs. San Houston St.
(at Katy, TX)
8:30 PM
Sun Belt Quarterfinal #2
UT Arlington vs. Texas St.
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
Big Sky Semifinal #1
Weber St. vs. North Dakota
(at Reno, NV)
Live Video 8:30 PM
ACC Semifinal #2
Miami (FL) vs. Virginia
(at Washington, DC)
Affiliates 9:00 PM
Big 12 Semifinal #2
Oklahoma vs. West Virginia
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
Big East Semifinal #2
Seton Hall vs. Xavier
(at New York, NY)
9:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #4
St. Bonaventure vs. Davidson
(at Brooklyn, NY)
9:00 PM
American Quarterfinal #4
Tulsa vs. Memphis
(at Orlando, FL)
9:00 PM
SEC Quarterfinal #4
South Carolina vs. Georgia
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Mountain West Semifinal #1
San Diego St. vs. Nevada
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big Ten Quarterfinal #4
Maryland vs. Nebraska
(at Indianapolis, IN)
9:00 PM
Pac-12 Semifinal #1
Oregon vs. Arizona
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAC Semifinal #2
Ohio vs. Buffalo
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
WAC Semifinal #1
New Mexico St. vs. UMKC
(at Las Vegas, NV)
Live Video 9:00 PM
Big West Semifinal #1
UC Santa Barbara vs. Hawai'i
(at Anaheim, CA)
9:30 PM
Big Sky Semifinal #2
Montana vs. Idaho
(at Reno, NV)
Live Video 11:00 PM
Pac-12 Semifinal #2
Utah vs. California
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Semifinal #2
Fresno St. vs. Colorado St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
WAC Semifinal #2
CS Bakersfield vs. Seattle
(at Las Vegas, NV)
Live Video 11:30 PM
Big West Semifinal #2
Long Beach St. vs. UC Irvine
(at Anaheim, CA)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
America East Championship
Vermont at Stony Brook
11:00 AM
Big Ten Semifinal #1
Michigan vs. Purdue
(at Indianapolis, IN)
1:00 PM
SEC Semifinal #1
Texas A&M vs. LSU
(at Nashville, TN)
1:00 PM
MEAC Championship
Hampton vs. South Carolina St.
(at Norfolk, VA)
1:00 PM
Atlantic 10 Semifinal #1
Dayton vs. St. Joseph's
(at Brooklyn, NY)
1:30 PM
Sun Belt Semifinal #1
Little Rock vs. UL-Lafayette
(at New Orleans, LA)
2:00 PM
C-USA Championship
Old Dominion vs. Middle Tennessee
(at Birmingham, AL)
2:30 PM
SEC Semifinal #2
Kentucky vs. Georgia
(at Nashville, TN)
3:00 PM
American Semifinal #1
Temple vs. Connecticut
(at Orlando, FL)
3:00 PM
Big Ten Semifinal #2
Michigan St. vs. Maryland
(at Indianapolis, IN)
3:30 PM
Atlantic 10 Semifinal #2
VCU vs. Davidson
(at Brooklyn, NY)
4:00 PM
Sun Belt Semifinal #2
UL-Monroe vs. UT Arlington
(at New Orleans, LA)
4:30 PM
Big East Championship
Villanova vs. Seton Hall
(at New York, NY)
5:30 PM
American Semifinal #2
Tulane vs. Memphis
(at Orlando, FL)
5:30 PM
Mountain West Championship
San Diego St. vs. Fresno St.
(at Las Vegas, NV)
6:00 PM
Big 12 Championship
Kansas vs. West Virginia
(at Kansas City, MO)
6:00 PM
SWAC Championship
Jackson St. vs. Southern
(at Houston, TX)
6:30 PM
MAC Championship
Akron vs. Buffalo
(at Cleveland, OH)
7:30 PM
Big Sky Championship
Weber St. vs. Montana
(at Reno, NV)
8:45 PM
ACC Championship
North Carolina vs. Virginia
(at Washington, DC)
Affiliates 9:00 PM
Southland Championship
Stephen F. Austin vs. TAMU Corpus Christi
(at Katy, TX)
9:30 PM
Pac-12 Championship
Oregon vs. Utah
(at Las Vegas, NV)
10:00 PM
WAC Championship
New Mexico St. vs. CS Bakersfield
(at Las Vegas, NV)
11:00 PM
Big West Championship
Hawai'i vs. Long Beach St.
(at Anaheim, CA)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Atlantic 10 Championship
St. Joseph's vs. VCU
(at Brooklyn, NY)
12:30 PM
SEC Championship
Texas A&M vs. Kentucky
(at Nashville, TN)
1:00 PM
Sun Belt Championship
Little Rock vs. UL- Monroe
(at New Orleans, LA)
1:00 PM
Big Ten Championship
Purdue vs. Michigan St.
(at Indianapolis, IN)
3:00 PM
American Championship
Connecticut vs. Memphis
(at Orlando, FL)
3:15 PM

Back to top

Website Copyright