Game Network Coverage Notes Time
CAA Semifinal #1
William & Mary vs. College of Charleston
(at North Charleston, SC)
6:00 PM
MEAC First Round #1
North Carolina A&T vs. Delaware St.
(at Norfolk, VA)
6:30 PM
MAAC Championship
Iona vs. Fairfield
(at Albany, NY)
7:00 PM
Horizon League Semifinal #1
Cleveland St. vs. Oakland
(at Detroit, MI)
7:00 PM
Summit League Semifinal #1
South Dakota St. vs. North Dakota St.
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAC First Round
Bowling Green at Central Michigan
7:00 PM
MAC First Round
Northern Illinois at Kent St.
7:00 PM
MAC First Round
Ohio at Miami (OH)
7:00 PM
MAC First Round
Akron at Western Michigan
7:45 PM
CAA Semifinal #2
Northeastern vs. UNC Wilmington
(at North Charleston, SC)
8:30 PM
WCC Semifinal #1
San Francisco vs. Gonzaga
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
SoCon Championship
UNC Greensboro vs. East Tennessee St.
(at Asheville, NC)
9:00 PM
Horizon League Semifinal #2
Wright St. vs. Milwaukee
(at Detroit, MI)
9:00 PM
MEAC First Round #2
Norfolk St. vs. UMES
(at Norfolk, VA)
9:00 PM
Summit League Semifinal #2
South Dakota vs. Denver
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
WCC Semifinal #2
BYU vs. St. Mary's
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC First Round #1
Boston College vs. Georgia Tech
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 12:00 PM
ACC First Round #2
Notre Dame vs. Pittsburgh
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 2:00 PM
Big Sky First Round #1
Montana St. vs. North Dakota
(at Reno, NV)
3:00 PM
MEAC First Round #3
Howard vs. Florida A&M
(at Norfolk, VA)
4:00 PM
Big Sky First Round #2
Northern Colorado vs. Northern Arizona
(at Reno, NV)
5:30 PM
MEAC First Round #4
NC Central vs. Coppin St.
(at Norfolk, VA)
6:30 PM
Horizon League Championship
Cleveland St. vs. Wright St.
(at Detroit, MI)
7:00 PM
NEC Championship
LIU Brooklyn at Wagner
7:00 PM
ACC First Round #3
Syracuse vs. Wake Forest
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 7:00 PM
CAA Championship
College of Charleston vs. Northeastern
(at North Charleston, SC)
7:00 PM
America East Semifinal
Stony Brook at Vermont
7:00 PM
America East Semifinal
Hartford at UMBC
7:30 PM
SWAC Quarterfinal
Mississippi Valley St. at UAPB
Live Video 8:30 PM
Big Sky First Round #3
Idaho St. vs. Southern Utah
(at Reno, NV)
8:30 PM
WCC Championship
BYU vs. Gonzaga
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Summit League Championship
South Dakota St. vs. South Dakota
(at Sioux Falls, SD)
9:00 PM
MEAC First Round #5
Morgan St. vs. South Carolina St.
(at Norfolk, VA)
9:30 PM
SWAC Quarterfinal
Alcorn St. at Prairie View A&M
Live Video 9:30 PM
Big Sky First Round #4
Portland St. vs. Sacramento St.
(at Reno, NV)
11:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC Second Round #1
Louisville vs. Florida St.
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 12:00 PM
Sun Belt First Round #1
Coastal Carolina vs. Texas St.
(at New Orleans, LA)
12:30 PM
ACC Second Round #2
NC State vs. Boston College
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 2:00 PM
Mountain West First Round #1
UNLV vs. Air Force
(at Las Vegas, NV)
2:00 PM
Pac-12 First Round #1
Colorado vs. Arizona St.
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Sun Belt First Round #2
Appalachian St. vs. Little Rock
(at New Orleans, LA)
3:00 PM
Mountain West First Round #2
Utah St. vs. Colorado St.
(at Las Vegas, NV)
4:30 PM
Pac-12 First Round #2
Stanford vs. California
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Atlantic 10 First Round #1
La Salle vs. Massachusetts
(at Washington, DC)
6:00 PM
Sun Belt First Round #3
Troy vs. South Alabama
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #1
Hampton vs. Florida A&M
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Southland First Round #1
New Orleans vs. TAMU Corpus Christi
(at Katy, TX)
6:00 PM
ACC Second Round #3
Virginia Tech vs. Notre Dame
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 7:00 PM
Big East First Round #1
Georgetown vs. St. John's
(at New York, NY)
7:00 PM
Big 12 First Round #1
Oklahoma St. vs. Oklahoma
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
SEC First Round #1
Georgia vs. Vanderbilt
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
C-USA First Round #1
FIU vs. Southern Miss
(at Frisco, TX)
7:00 PM
Mountain West First Round #3
Wyoming vs. San Jose St.
(at Las Vegas, NV)
7:00 PM
Patriot League Championship
Colgate at Bucknell
7:30 PM
C-USA First Round #2
UTSA vs. UTEP
(at Frisco, TX)
7:30 PM
MEAC Quarterfinal #2
Bethune-Cookman vs. Morgan St.
(at Norfolk, VA)
8:00 PM
Atlantic 10 First Round #2
George Washington vs. Fordham
(at Washington, DC)
8:30 PM
Southland First Round #2
Lamar vs. Central Arkansas
(at Katy, TX)
8:30 PM
Sun Belt First Round #4
UL Monroe vs. Arkansas St.
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
ACC Second Round #4
North Carolina vs. Syracuse
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 9:00 PM
Big 12 First Round #2
Texas vs. Iowa St.
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
SEC First Round #2
South Carolina vs. Ole Miss
(at St. Louis, MO)
9:00 PM
Pac-12 First Round #3
Washington vs. Oregon St.
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big East First Round #2
Marquette vs. DePaul
(at New York, NY)
9:30 PM
C-USA First Round #3
North Texas vs. Louisiana Tech
(at Frisco, TX)
9:30 PM
C-USA First Round #4
UAB vs. FAU
(at Frisco, TX)
10:00 PM
Pac-12 First Round #4
Oregon vs. Washington St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC Quarterfinal #1
Virginia vs. Louisville
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 12:00 PM
Big East Quarterfinal #1
Xavier vs. St. John's
(at New York, NY)
12:00 PM
Atlantic 10 Second Round #1
VCU vs. Dayton
(at Washington, DC)
12:00 PM
American Athletic First Round #1
Connecticut vs. SMU
(at Orlando, FL)
12:00 PM
MAC Quarterfinal #1
Buffalo vs. Central Michigan
(at Cleveland, OH)
12:00 PM
Big 12 Quarterfinal #1
Kansas St. vs. TCU
(at Kansas City, MO)
12:30 PM
SEC Second Round #1
Texas A&M vs. Alabama
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
ACC Quarterfinal #2
Clemson vs. Boston College
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 2:00 PM
American Athletic First Round #2
Memphis vs. USF
(at Orlando, FL)
2:00 PM
Big 12 Quarterfinal #2
Kansas vs. Oklahoma St.
(at Kansas City, MO)
2:30 PM
Big East Quarterfinal #2
Creighton vs. Providence
(at New York, NY)
2:30 PM
Atlantic 10 Second Round #2
George Mason vs. Massachusetts
(at Washington, DC)
2:30 PM
MAC Quarterfinal #2
Ball St. vs. Kent St.
(at Cleveland, OH)
2:30 PM
Mountain West Quarterfinal #1
Nevada vs. UNLV
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
SEC Second Round #2
Missouri vs. Georgia
(at St. Louis, MO)
3:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #1
Arizona vs. Colorado
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Big Sky Quarterfinal #1
Montana vs. North Dakota
(at Reno, NV)
3:00 PM
Big West Quarterfinal #1
UC Davis vs. UC Riverside
(at Anaheim, CA)
3:00 PM
WAC Quarterfinal #1
Grand Canyon vs. UMKC
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Mountain West Quarterfinal #2
Fresno St. vs. San Diego St.
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Pac-12 Quarterfinal #2
UCLA vs. Stanford
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Big West Quarterfinal #2
CS Fullerton vs. Long Beach St.
(at Anaheim, CA)
5:30 PM
WAC Quarterfinal #2
Utah Valley vs. CS Bakersfield
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Big Sky Quarterfinal #2
Weber St. vs. Northern Colorado
(at Reno, NV)
5:30 PM
Atlantic 10 Second Round #3
Richmond vs. Duquesne
(at Washington, DC)
6:00 PM
Southland Quarterfinal #1
Sam Houston St. vs. New Orleans
(at Katy, TX)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #3
Savannah St. vs. NC Central
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
MAC Quarterfinal #3
Toledo vs. Miami (OH)
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Quarterfinal #3
Duke vs. Notre Dame
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 7:00 PM
Big 12 Quarterfinal #3
Texas Tech vs. Texas
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
Big East Quarterfinal #3
Villanova vs. Marquette
(at New York, NY)
7:00 PM
American Athletic First Round #3
Temple vs. Tulane
(at Orlando, FL)
7:00 PM
SEC Second Round #3
Mississippi St. vs. LSU
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
C-USA Quarterfinal #1
Middle Tennessee vs. Southern Miss
(at Frisco, TX)
7:00 PM
C-USA Quarterfinal #2
Marshall vs. UTSA
(at Frisco, TX)
7:30 PM
MEAC Quarterfinal #4
North Carolina A&T vs. Norfolk St.
(at Norfolk, VA)
8:00 PM
Atlantic 10 Second Round #4
Saint Louis vs. George Washington
(at Washington, DC)
8:30 PM
Big Sky Quarterfinal #3
Idaho vs. Southern Utah
(at Reno, NV)
8:30 PM
Southland Quarterfinal #2
Stephen F. Austin vs. Central Arkansas
(at Katy, TX)
8:30 PM
ACC Quarterfinal #4
Miami (FL) vs. North Carolina
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 9:00 PM
Big 12 Quarterfinal #4
West Virginia vs. Baylor
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
American Athletic First Round #4
UCF vs. East Carolina
(at Orlando, FL)
9:00 PM
SEC Second Round #4
Arkansas vs. South Carolina
(at St. Louis, MO)
9:00 PM
Mountain West Quarterfinal #3
Boise St. vs. Utah St.
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #3
USC vs. Oregon St.
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big West Quarterfinal #3
UC Irvine vs. Hawai'i
(at Anaheim, CA)
9:00 PM
WAC Quarterfinal #3
New Mexico St. vs. Chicago St.
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAC Quarterfinal #4
Eastern Michigan vs. Akron
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
Big East Quarterfinal #4
Seton Hall vs. Butler
(at New York, NY)
9:30 PM
C-USA Quarterfinal #3
Old Dominion vs. Louisiana Tech
(at Frisco, TX)
9:30 PM
C-USA Quarterfinal #4
Western Kentuckt vs. UAB
(at Frisco, TX)
10:00 PM
Big Sky Quarterfinal #4
Eastern Washington vs. Portland St.
(at Reno, NV)
11:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #4
Utah vs. Oregon
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Quarterfinal #4
New Mexico vs. Wyoming
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Big West Quarterfinal #4
UC Santa Barbara vs. Cal Poly
(at Anaheim, CA)
11:30 PM
WAC Quarterfinal #4
Seattle vs. UT Rio Grand Valley
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
American Athletic Quarterfinal #1
Cincinnati vs. SMU
(at Orlando, FL)
12:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #1
Rhode Island vs. VCU
(at Washington, DC)
12:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #1
UL Lafayette vs. Texas St.
(at New Orleans, LA)
12:30 PM
SEC Quarterfinal #1
Auburn vs. Alabama
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
C-USA Semifinal #1
Southern Miss vs. Marshall
(at Frisco, TX)
1:30 PM
American Athletic Quarterfinal #2
Tulsa vs. Memphis
(at Orlando, FL)
2:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #2
St. Joseph's vs. George Mason
(at Washington, DC)
2:30 PM
SEC Quarterfinal #2
Kentucky vs. Georgia
(at St. Louis, MO)
3:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #2
UT Arlington vs. Appalachian St.
(at New Orleans, LA)
3:00 PM
C-USA Semifinal #2
Old Dominion vs. Western Kentucky
(at Frisco, TX)
4:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #3
St. Bonaventure vs. Richmond
(at Washington, DC)
6:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #3
Georgia St. vs. Troy
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
Southland Semifinal #1
Southeastern Louisiana vs. Sam Houston St.
(at Katy, TX)
6:00 PM
MEAC Semifinal #1
Hampton vs. North Carolina A&T
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Big East Semifinal #1
Xavier vs. Providence
(at New York, NY)
6:30 PM
MAC Semifinal #1
Kent St. vs. Buffalo
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
Big 12 Semifinal #1
Kansas vs. Kansas St.
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
ACC Semifinal #1
Virginia vs. Clemson
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 7:00 PM
American Athletic Quarterfinal #3
Wichita St. vs. Temple
(at Orlando, FL)
7:00 PM
SEC Quarterfinal #3
Tennessee vs. Mississippi St.
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
MEAC Semifinal #2
Morgan St. vs. NC Central
(at Norfolk, VA)
8:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #4
Davidson vs. Saint Louis
(at Washington, DC)
8:30 PM
Big Sky Semifinal #1
Montana vs. Northern Colorado
(at Reno, NV)
8:30 PM
Sun Belt Quarterfinal #4
Georgia Southern vs. UL Monroe
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
Southland Semifinal #2
Nicholls vs. Stephen F. Austin
(at Katy, TX)
8:30 PM
ACC Semifinal #2
Duke vs. North Carolina
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 9:00 PM
Big 12 Semifinal #2
West Virginia vs. Texas Tech
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
Big East Semifinal #2
Villanova vs. Butler
(at New York, NY)
9:00 PM
American Athletic Quarterfinal #4
Houston vs. UCF
(at Orlando, FL)
9:00 PM
SEC Quarterfinal #4
Florida vs. Arkansas
(at St. Louis, MO)
9:00 PM
Mountain West Semifinal #1
Nevada vs. San Diego St.
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Pac-12 Semifinal #1
UCLA vs. Arizona
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAC Semifinal #2
Toledo vs. Eastern Michigan
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
WAC Semifinal #1
Grand Canyon vs. Utah Valley
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big West Semifinal #1
CS Fullerton vs. UC Davis
(at Anaheim, CA)
9:30 PM
Big Sky Semifinal #2
Southern Utah vs. Eastern Washington
(at Reno, NV)
11:00 PM
Pac-12 Semifinal #2
USC vs. Oregon
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Semifinal #2
Utah St. vs. New Mexico
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
WAC Semifinal #2
Seattle vs. New Mexico St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Big West Semifinal #2
UC Santa Barbara vs. UC Irvine
(at Anaheim, CA)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
America East Championship
UMBC at Vermont
11:00 AM
Ivy League Semifinal #1
Harvard vs. Cornell
(at Philadelphia, PA)
12:30 PM
Sun Belt Semifinal #1
UL Lafayette at UT Arlington
(at New Orleans, LA)
12:30 PM
American Athletic Semifinal #1
Cincinnati vs. Memphis
(at Orlando, FL)
1:00 PM
SEC Semifinal #1
Alabama vs. Kentucky
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
MEAC Championship
NC Central vs. Hampton
(at Norfolk, VA)
1:00 PM
Atlantic 10 Semifinal #1
Rhode Island vs. St. Joseph's
(at Washington, DC)
1:00 PM
SEC Semifinal #2
Arkansas vs. Tennessee
(at St. Louis, MO)
3:00 PM
Ivy League Semifinal #2
Penn vs. Yale
(at Philadelphia, PA)
3:00 PM
Sun Belt Semifinal #2
Georgia Southern vs. Georgia St.
(at New Orleans, LA)
3:00 PM
American Athletic Semifinal #2
Houston vs. Wichita St.
(at Orlando, FL)
3:30 PM
Atlantic 10 Semifinal #2
St. Bonaventure vs. Davidson
(at Washington, DC)
3:30 PM
SWAC Championship
UAPB vs. Texas Southern
(at Houston, TX)
5:00 PM
Mountain West Championship
San Diego St. vs. New Mexico
(at Las Vegas, NV)
6:00 PM
Big 12 Championship
Kansas vs. West Virginia
(at Kansas City, MO)
6:00 PM
Big East Championship
Providence vs. Villanova
(at New York, NY)
6:30 PM
MAC Championship
Buffalo vs. Toledo
(at Cleveland, OH)
7:00 PM
Big Sky Championship
Eastern Washington vs. Montana
(at Reno, NV)
8:00 PM
ACC Championship
Virginia vs. North Carolina
(at Brooklyn, NY)
Affiliates 8:30 PM
C-USA Championship
Marshall vs. Western Kentucky
(at Frisco, TX)
8:30 PM
Southland Championship
Southeastern Louisiana vs. Stephen F. Austin
(at Katy, TX)
9:00 PM
Pac-12 Championship
USC vs. Arizona
(at Las Vegas, NV)
10:00 PM
WAC Championship
Grand Canyon vs. New Mexico St.
(at Las Vegas, NV)
10:00 PM
Big West Championship
CS Fullerton vs. UC Irvine
(at Anaheim, CA)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
Ivy League Championship
Harvard vs. Penn
(at Philadelphia, PA)
12:00 PM
Atlantic 10 Championship
Rhode Island vs. Davidson
(at Washington, DC)
1:00 PM
SEC Championship
Kentucky vs. Tennessee
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
Sun Belt Championship
UT Arlington vs. Georgia St.
(at New Orleans, LA)
2:00 PM
American Athletic Championship
Cincinnati vs. Houston
(at Orlando, FL)
3:30 PM

Back to top

Website Copyright