Game Network Coverage Notes Time
Virginia at Syracuse 7:00 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
NJIT at Florida Gulf Coast
7:00 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
North Alabama at UNF
7:00 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
Jacksonville at Liberty
7:00 PM
Morgan St. at UMES Live Video 7:30 PM
Norfolk St. at Delaware St. Live Video 7:30 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
Kennesaw St. at Lipscomb
8:00 PM
Grambling at Mississippi Valley St. Live Video 8:30 PM
Texas Southern at Alabama A&M Live Video 8:30 PM
Texas at Texas Tech 9:00 PM
Kansas St. at TCU 9:00 PM
Prairie View A&M at Alabama St. 9:00 PM
Northern Arizona at Montana
9:00 PM
Southern Utah at Montana St. 9:00 PM
Weber St. at Idaho St. 9:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Xavier at Butler 6:00 PM
Wake Forest at Duke 7:00 PM
Nebraska at Michigan St. 7:00 PM
Virginia Tech at Florida St. 7:00 PM
South Carolina at Texas A&M 7:00 PM
Rhode Island at St. Joseph's 7:00 PM
Patriot League First Round
Holy Cross at Lafayette
7:00 PM
Big South First Round
UNC Asheville at Presbyterian
7:00 PM
Big South First Round
USC Upstate at Charleston Southern
7:00 PM
Big South First Round
Longwood at Hampton
7:00 PM
Patriot League First Round
Loyola (MD) at Boston U.
7:00 PM
Bowling Green at Akron 7:00 PM
Northern Illinois at Central Michigan 7:00 PM
Ball St. at Eastern Michigan 7:00 PM
Kent St. at Miami (OH) 7:00 PM
Buffalo at Ohio 7:00 PM
Western Michigan at Toledo 7:00 PM
Albany at Binghamton 7:00 PM
Maine at New Hampshire 7:00 PM
Stony Brook at Hartford 7:00 PM
UMass Lowell at Vermont 7:00 PM
VCU at George Mason 7:30 PM
Purdue at Minnesota 8:00 PM
Pittsburgh at Miami (FL)
Affiliates
8:00 PM
North Carolina at Boston College
Affiliates
Live Video
8:00 PM
Horizon League Quarterfinal
UIC at Green Bay
8:00 PM
Horizon League Quarterfinal
IUPUI at Wright St.
8:00 PM
Stephen F. Austin at Abilene Christian 8:00 PM
Kentucky at Ole Miss 9:00 PM
Kansas at Oklahoma 9:00 PM
Auburn at Alabama 9:00 PM
Mississippi St. at Tennessee 9:00 PM
East Carolina at Wichita St. 9:00 PM
Utah St. at Colorado St.
9:00 PM
Nevada at Air Force 11:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
NEC Quarterfinal
LIU Brooklyn at Sacred Heart
6:00 PM
Marquette at Seton Hall 6:30 PM
Missouri at Georgia 6:30 PM
LSU at Florida 7:00 PM
Iowa St. at West Virginia 7:00 PM
Penn St. at Rutgers 7:00 PM
St. Bonaventure at Davidson 7:00 PM
Richmond at Massachusetts 7:00 PM
La Salle at Dayton 7:00 PM
Southern Miss at Old Dominion 7:00 PM
NEC Quarterfinal
St. Francis (NY) at Robert Morris
7:00 PM
NEC Quarterfinal
Bryant at St. Francis (PA)
7:00 PM
NEC Quarterfinal
Wagner at Fairleigh Dickinson
7:00 PM
George Washington at Fordham 7:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Detroit at Northern Kentucky
7:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Youngstown St. at Oakland
7:00 PM
FIU at Marshall 7:00 PM
Rice at Charlotte 7:00 PM
Louisiana Tech at FAU 7:00 PM
UTSA at Western Kentucky 7:30 PM
Central Arkansas at Sam Houston St. 7:30 PM
OVC First Round #1
Morehead St. vs. SIU Edwardsville
(at Evansville, IN)
7:30 PM
TAMU Corpus Christi at McNeese Live Video 7:30 PM
Providence at Creighton 8:00 PM
Duquesne at Saint Louis 8:00 PM
USF at Tulane 8:00 PM
Northwestern St. at Nicholls Live Video 8:00 PM
Incarnate Word at Houston Baptist Live Video 8:00 PM
New Orleans at Southeastern Louisiana Live Video 8:00 PM
Georgetown at DePaul 8:30 PM
Arkansas at Vanderbilt 8:30 PM
Oklahoma St. at Baylor 9:00 PM
Clemson at Notre Dame 9:00 PM
Ohio St. at Northwestern 9:00 PM
Georgia Tech at NC State
RSN Affiliates
9:00 PM
Boise St. at New Mexico 9:00 PM
Middle Tennessee at UTEP 9:00 PM
OVC First Round #2
Eastern Illinois vs. UT Martin
(at Evansville, IN)
9:30 PM
Fresno St. at San Diego St. 10:00 PM
Oregon St. at Washington 10:00 PM
Wyoming at San Jose St. 10:00 PM
UC Riverside at Long Beach St. 10:00 PM
Oregon at Washington St. 11:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big South Quarterfinal #1
Radford vs. Presbyterian
(at Buies Creek, NC)
12:00 PM
Big South Quarterfinal #2
Winthrop vs. Charleston Southern
(at Buies Creek, NC)
2:00 PM
MAAC First Round #1
Marist vs. St. Peter's
(at Albany, NY)
5:00 PM
Big South Quarterfinal #3
Hampton at Campbell
6:00 PM
Iowa at Wisconsin 7:00 PM
Cincinnati at UCF 7:00 PM
Temple at Connecticut 7:00 PM
MVC First Round #1
Valparaiso vs. Indiana St.
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Holy Cross at Bucknell
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Army at Lehigh
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Navy at American
7:00 PM
MAAC First Round #2
Manhattan vs. Fairfield
(at Albany, NY)
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Boston U. at Cornell
7:00 PM
Atlantic Sun Semifinal
UNF at Liberty
7:00 PM
South Alabama at Coastal Carolina 7:00 PM
Troy at Appalachian St. 7:00 PM
UL Lafayette at Little Rock 7:30 PM
OVC Quarterfinal #1
Austin Peay vs. Morehead St.
(at Evansville, IN)
7:30 PM
Delaware St. at UMES Live Video 7:30 PM
Florida A&M at Bethune-Cookman 7:30 PM
NC Central at North Carolina A&T 7:30 PM
Coppin St. at Morgan St. 7:30 PM
Indiana at Illinois 8:00 PM
Big South Quarterfinal #4
Gardner-Webb vs. High Point
(at Buies Creek, NC)
8:00 PM
California Baptist at UTRGV 8:00 PM
Atlantic Sun Semifinal
NJIT at Lipscomb
8:00 PM
UL Monroe at Arkansas St. 8:00 PM
Howard at Norfolk St. Live Video 8:00 PM
Northern Colorado at Southern Utah 8:30 PM
Alabama A&M at Jackson St. Live Video 8:30 PM
Alabama St. at Grambling Live Video 8:30 PM
Alcorn St. at Texas Southern Live Video 8:30 PM
Southern at Prairie View A&M Live Video 8:30 PM
SMU at Houston 9:00 PM
UCLA at Colorado 9:00 PM
WCC First Round #1
Pepperdine vs. Pacific
(at Las Vegas, NV)

RSN Affiliates
9:00 PM
MAAC First Round #3
Monmouth vs. Niagara
(at Albany, NY)
9:00 PM
Idaho at Weber St. 9:00 PM
Eastern Washington at Idaho St. 9:00 PM
Grand Canyon at Utah Valley 9:00 PM
MVC First Round #2
Illinois St. vs. Evansville
(at St. Louis, MO)
9:30 PM
OVC Quarterfinal #2
Jacksonville St. vs. UT Martin
(at Evansville, IN)
9:30 PM
USC at Utah 10:00 PM
UC Santa Barbara at CSUN 10:00 PM
Montana at Portland St. 10:00 PM
Montana St. at Sacramento St. 10:00 PM
Hawai'i at UC Davis 10:00 PM
UC Irvine at Cal Poly 10:00 PM
CS Bakersfield at Seattle 10:00 PM
California at Stanford 11:00 PM
WCC First Round #2
San Diego vs. Portland
(at Las Vegas, NV)

RSN Affiliates
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
MVC Quarterfinal #1
Loyola (Chicago) vs. Valparaiso
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
MVC Quarterfinal #2
Missouri St. vs. Bradley
(at St. Louis, MO)
3:30 PM
Brown at Princeton 4:00 PM
SoCon First Round #1
VMI vs. Western Carolina
(at Asheville, NC)
5:00 PM
Bowling Green at Buffalo 6:00 PM
Big South Semifinal #1
Radford vs. Charleston Southern
(at Buies Creek, NC)
6:00 PM
Akron at Kent St. 6:30 PM
Miami (FL) at Virginia Tech 7:00 PM
Minnesota at Maryland 7:00 PM
MVC Quarterfinal #3
Drake vs. Illinois St.
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
Dartmouth at Columbia 7:00 PM
MAAC Quarterfinal #1
Iona vs. St. Peter's
(at Albany, NY)
7:00 PM
Eastern Michigan at Toledo 7:00 PM
Northern Illinois at Ball St. 7:00 PM
Miami (OH) at Ohio 7:00 PM
Central Michigan at Western Michigan 7:00 PM
Harvard at Cornell 7:00 PM
Yale at Penn 7:00 PM
SoCon First Round #2
Samford vs. The Citadel
(at Asheville, NC)
7:30 PM
OVC Semifinal #1
Belmont vs. Austin Peay
(at Evansville, IN)
8:00 PM
Big South Semifinal #2
Campbell vs. Gardner-Webb
(at Buies Creek, NC)
8:00 PM
St. Joseph's at VCU 9:00 PM
WCC Second Round #1
Loyola Marymount vs. Pepperdine
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MVC Quarterfinal #4
Southern Illinois vs. Northern Iowa
(at St. Louis, MO)
9:30 PM
MAAC Quarterfinal #2
Canisius vs. Manhattan
(at Albany, NY)
9:30 PM
OVC Semifinal #2
Murray St. vs. Jacksonville St.
(at Evansville, IN)
10:00 PM
WCC Second Round #2
Santa Clara vs. San Diego
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Villanova at Seton Hall 12:00 PM
Syracuse at Clemson 12:00 PM
Tennessee at Auburn 12:00 PM
TCU at Texas 12:00 PM
Butler at Providence RSN Affiliates 12:00 PM
Notre Dame at Pittsburgh
Affiliates
Live Video
12:00 PM
Florida St. at Wake Forest
Affiliates
12:00 PM
FAU at Marshall 12:00 PM
SoCon Quarterfinal #1
Wofford vs. VMI
(at Asheville, NC)

Affiliates
12:00 PM
NEC Semifinal #1
Robert Morris at Fairleigh Dickinson
12:00 PM
Georgia at South Carolina 1:00 PM
America East Quarterfinal
Albany at UMBC
1:00 PM
Saint Louis at St. Bonaventure 1:00 PM
Florida at Kentucky 2:00 PM
Baylor at Kansas 2:00 PM
Texas A&M at Mississippi St. 2:00 PM
Texas Tech at Iowa St. 2:00 PM
NC State at Boston College
RSN Affiliates
2:00 PM
George Mason at George Washington 2:00 PM
NEC Semifinal #2
LIU Brooklyn at St. Francis (PA)
2:00 PM
South Alabama at Appalachian St. 2:00 PM
Troy at Coastal Carolina 2:00 PM
Georgetown at Marquette 2:30 PM
Purdue at Northwestern 2:30 PM
SoCon Quarterfinal #2
East Tennessee St. vs. Chattanooga
(at Asheville, NC)

Affiliates
2:30 PM
Oregon St. at Washington St. 3:00 PM
Old Dominion at UAB 3:00 PM
UMKC at Chicago St. 3:00 PM
Texas St. at UT Arlington 3:00 PM
UTSA at Southern Miss 3:00 PM
Ole Miss at Missouri 3:30 PM
MVC Semifinal #1
Loyola (Chicago) vs. Bradley
(at St. Louis, MO)
3:30 PM
Arizona St. at Arizona 4:00 PM
Louisville at Virginia 4:00 PM
UCF at Temple 4:00 PM
West Virginia at Oklahoma St. 4:00 PM
Massachusetts at Rhode Island 4:00 PM
UNLV at Colorado St. 4:00 PM
Grand Canyon at Seattle 4:00 PM
CAA First Round #1
James Madison vs. Towson
(at North Charleston, SC)
4:00 PM
UL Monroe at Little Rock 4:00 PM
Fordham at La Salle 4:00 PM
Central Arkansas at Northwestern St. Live Video 4:00 PM
Southeastern Louisiana at Nicholls Live Video 4:30 PM
Incarnate Word at Abilene Christian Live Video 4:30 PM
St. John's at Xavier 5:00 PM
USC at Colorado 5:00 PM
America East Quarterfinal
UMass Lowell at Hartford
5:00 PM
Georgia St. at Georgia Southern 5:00 PM
UL Lafayette at Arkansas St. 5:00 PM
Sam Houston St. at Stephen F. Austin 5:30 PM
UAPB at Mississippi Valley St. Live Video 5:30 PM
McNeese at Lamar 5:30 PM
Duke at North Carolina 6:00 PM
Oklahoma at Kansas St. 6:00 PM
Alabama at Arkansas 6:00 PM
MVC Semifinal #2
Drake vs. Northern Iowa
(at St. Louis, MO)
6:00 PM
Yale at Princeton 6:00 PM
Davidson at Richmond 6:00 PM
SoCon Quarterfinal #3
UNC Greensboro vs. Samford
(at Asheville, NC)

Affiliates
6:00 PM
Houston Baptist at TAMU Corpus Christi Live Video 6:00 PM
New Mexico at Wyoming 6:00 PM
Alabama A&M at Grambling Live Video 6:00 PM
Brown at Penn 6:00 PM
Alcorn St. at Prairie View A&M Live Video 6:00 PM
CAA First Round #2
Elon vs. UNC Wilmington
(at North Charleston, SC)
6:30 PM
Alabama St. at Jackson St. Live Video 6:30 PM
UCLA at Utah 7:00 PM
Air Force at Boise St. 7:00 PM
Dayton at Duquesne 7:00 PM
Summit League Quarterfinal #1
South Dakota St. vs. Western Illinois
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAAC Quarterfinal #3
Quinnipiac vs. Monmouth
(at Albany, NY)
7:00 PM
San Jose St. at Fresno St. 7:00 PM
Northern Arizona at Northern Colorado 7:00 PM
Harvard at Columbia 7:00 PM
Dartmouth at Cornell 7:00 PM
America East Quarterfinal
Maine at Vermont
7:00 PM
America East Quarterfinal
Binghamton at Stony Brook
7:00 PM
North Texas at FIU 7:00 PM
Michigan at Michigan St. 8:00 PM
OVC Championship
Belmont vs. Murray St.
(at Evansville, IN)
8:00 PM
DePaul at Creighton 8:00 PM
UC Riverside at UC Davis 8:00 PM
Charlotte at Rice 8:00 PM
Vanderbilt at LSU 8:30 PM
Wichita St. at Tulane 8:30 PM
SoCon Quarterfinal #4
Furman vs. Mercer
(at Asheville, NC)

Affiliates
8:30 PM
Southern at Texas Southern Live Video 8:30 PM
UTEP at Middle Tennessee 8:30 PM
Eastern Washington at Weber St. 9:00 PM
Idaho at Idaho St. 9:00 PM
California Baptist at New Mexico St. 9:00 PM
CS Bakersfield at Utah Valley 9:00 PM
Tulsa at Memphis 9:30 PM
Summit League Quarterfinal #2
Omaha vs. North Dakota
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
MAAC Quarterfinal #4
Rider vs. Siena
(at Albany, NY)
9:30 PM
Hawai'i at CS Fullerton 9:30 PM
Oregon at Washington 10:00 PM
WCC Quarterfinal #1
San Francisco vs. Pepperdine
(at Las Vegas, NV)
10:00 PM
Montana at Sacramento St. 10:00 PM
Montana St. at Portland St. 10:00 PM
UC Santa Barbara at Cal Poly 10:00 PM
San Diego St. at Nevada 10:30 PM
CSUN at UC Irvine 10:30 PM
WCC Quarterfinal #2
BYU vs. San Diego
(at Las Vegas, NV)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
Houston at Cincinnati 12:00 PM
Illinois at Penn St. 12:00 PM
Rutgers at Indiana 12:00 PM
Patriot League Semifinal #1
Navy at Colgate
12:00 PM
CAA Quarterfinal #1
Hofstra vs. James Madison
(at North Charleston, SC)
12:00 PM
Big South Championship
Gardner-Webb at Radford
1:00 PM
MVC Championship
Bradley vs. Northern Iowa
(at St. Louis, MO)
2:00 PM
Connecticut at East Carolina 2:00 PM
Iowa at Nebraska 2:00 PM
Patriot League Semifinal #2
Lehigh at Bucknell
2:00 PM
CAA Quarterfinal #2
William & Mary vs. Delaware
(at North Charleston, SC)
2:30 PM
Atlantic Sun Championship
Liberty at Lipscomb
3:00 PM
SMU at USF 4:00 PM
SoCon Semifinal #1
Wofford vs. East Tennessee St.
(at Asheville, NC)

Affiliates
4:00 PM
Wisconsin at Ohio St. 4:30 PM
MAAC Semifinal #1
Iona vs. Siena
(at Albany, NY)
6:00 PM
CAA Quarterfinal #3
Northeastern vs. UNC Wilmington
(at North Charleston, SC)
6:00 PM
SoCon Semifinal #2
UNC Greensboro vs. Furman
(at Asheville, NC)

Affiliates
6:30 PM
Summit League Quarterfinal #3
North Dakota St. vs. Oral Roberts
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAAC Semifinal #2
Canisius vs. Monmouth
(at Albany, NY)
8:30 PM
CAA Quarterfinal #4
College of Charleston vs. Drexel
(at North Charleston, SC)
8:30 PM
Summit League Quarterfinal #4
Fort Wayne vs. South Dakota
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM

Back to top

Website Copyright