Game Network Coverage Notes Time
CAA Semifinal #1
Hofstra vs. Delaware
(at North Charleston, SC)
6:00 PM
MEAC First Round #1
Savannah St. vs. Delaware St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
SoCon Championship
Wofford vs. UNC Greensboro
(at Asheville, NC)
7:00 PM
Horizon League Semifinal #1
Wright St. vs. Green Bay
(at Detroit, MI)
7:00 PM
Summit League Semifinal #1
Western Illinois vs. North Dakota St.
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAC First Round
Western Michigan at Central Michigan
7:00 PM
MAC First Round
Ball St. at Eastern Michigan
7:00 PM
MAC First Round
Miami (OH) at Akron
8:00 PM
CAA Semifinal #2
Northeastern vs. College of Charleston
(at North Charleston, SC)
8:30 PM
WCC Semifinal #1
Gonzaga vs. Pepperdine
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAAC Championship
Iona vs. Monmouth
(at Albany, NY)
9:00 PM
Horizon League Semifinal #2
Northern Kentucky vs. Oakland
(at Detroit, MI)
9:00 PM
MAC First Round
Ohio at Northern Illinois
9:00 PM
Summit League Semifinal #2
Omaha vs. Fort Wayne
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
WCC Semifinal #2
St. Mary's vs. San Diego
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC First Round #1
Miami (FL) vs. Wake Forest
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
12:00 PM
ACC First Round #2
Georgia Tech vs. Notre Dame
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
2:00 PM
MEAC First Round #2
UMES vs. South Carolina St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Horizon League Championship
Wright St. vs. Northern Kentucky
(at Detroit, MI)
7:00 PM
NEC Championship
Fairleigh Dickinson at St. Francis (PA)
7:00 PM
ACC First Round #3
Boston College vs. Pittsburgh
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
7:00 PM
CAA Championship
Hofstra vs. Northeastern
(at North Charleston, SC)
7:00 PM
America East Semifinal
Binghamton at Vermont
7:00 PM
America East Semifinal
Hartford at UMBC
7:00 PM
Sun Belt First Round
Appalachian St. at UL Monroe
8:00 PM
Sun Belt First Round
Arkansas St. at South Alabama
8:00 PM
SWAC Quarterfinal
UAPB at Grambling
Live Video 8:30 PM
SWAC Quarterfinal
Southern at Texas Southern
Live Video 8:30 PM
MEAC First Round #3
Coppin St. vs. Morgan St.
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
WCC Championship
Gonzaga vs. St Mary's
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Summit League Championship
North Dakota St. vs. Omaha
(at Sioux Falls, SD)
9:00 PM
SWAC Quarterfinal
Alabama St. at Jackson St.
Live Video 9:00 PM
SWAC Quarterfinal
Alcorn St. at Prairie View A&M
Live Video 9:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big Sky First Round #1
Northern Arizona vs. Sacramento St.
(at Boise, ID)
11:30 AM
ACC Second Round #1
NC State vs. Clemson
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
12:00 PM
Atlantic 10 First Round #1
Massachusetts vs. George Washington
(at Brooklyn, NY)
1:00 PM
ACC Second Round #2
Virginia Tech vs. Miami (FL)
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
2:00 PM
Mountain West First Round #1
Boise St. vs. Colorado St.
(at Las Vegas, NV)
2:00 PM
Big Sky First Round #2
Southern Utah vs. Idaho St.
(at Boise, ID)
2:00 PM
Pac-12 First Round #1
Arizona vs. USC
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Atlantic 10 First Round #2
Richmond vs. Fordham
(at Brooklyn, NY)
3:30 PM
Mountain West First Round #2
New Mexico vs. Wyoming
(at Las Vegas, NV)
4:30 PM
Big Sky First Round #3
Montana St. vs. Idaho
(at Boise, ID)
4:30 PM
Pac-12 First Round #2
Colorado vs. California
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Southland First Round #1
Lamar vs. Houston Baptist
(at Katy, TX)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #1
Norfolk St. vs. South Carolina St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Big Ten First Round #1
Rutgers vs. Nebraska
(at Chicago, IL)
6:30 PM
ACC Second Round #3
Louisville vs. Notre Dame
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
7:00 PM
Big East First Round #1
Providence vs. Butler
(at New York, NY)
7:00 PM
Big 12 First Round #1
TCU vs. Oklahoma St.
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
SEC First Round #1
Missouri vs. Georgia
(at Nashville, TN)
7:00 PM
Mountain West First Round #3
Air Force vs. San Jose St.
(at Las Vegas, NV)
7:00 PM
C-USA First Round #1
Louisiana Tech vs. FAU
(at Frisco, TX)
7:00 PM
Patriot League Championship
Bucknell at Colgate
7:30 PM
C-USA First Round #2
UAB vs. Middle Tennessee
(at Frisco, TX)
7:30 PM
MEAC Quarterfinal #2
North Carolina A&T vs. Coppin St.
(at Norfolk, VA)
8:00 PM
Southland First Round #2
Central Arkansas vs. TAMU Corpus Christi
(at Katy, TX)
8:30 PM
ACC Second Round #4
Syracuse vs. Pittsburgh
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
9:00 PM
Big 12 First Round #2
Oklahoma vs. West Virginia
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
SEC First Round #2
Texas A&M vs. Vanderbilt
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Big Ten First Round #2
Illinois vs. Northwestern
(at Chicago, IL)
9:00 PM
Pac-12 First Round #3
UCLA vs. Stanford
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big East First Round #2
St. John's vs. DePaul
(at New York, NY)
9:30 PM
C-USA First Round #3
FIU vs. North Texas
(at Frisco, TX)
9:30 PM
C-USA First Round #4
Marshall vs. Rice
(at Frisco, TX)
10:00 PM
Pac-12 First Round #4
Oregon vs. Washington St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big East Quarterfinal #1
Villanova vs. Providence
(at New York, NY)
12:00 PM
Atlantic 10 Second Round #1
Rhode Island vs. La Salle
(at Brooklyn, NY)
12:00 PM
MAC Quarterfinal #1
Buffalo vs. Akron
(at Cleveland, OH)
12:00 PM
ACC Quarterfinal #1
Virginia vs. NC State
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
12:30 PM
Big 12 Quarterfinal #1
Baylor vs. Iowa St.
(at Kansas City, MO)
12:30 PM
Big Ten Second Round #1
Ohio St. vs. Indiana
(at Chicago, IL)
12:30 PM
American Athletic First Round #1
USF vs. Connecticut
(at Memphis, TN)
1:00 PM
SEC Second Round #1
Florida vs. Arkansas
(at Nashville, TN)
1:00 PM
Big Sky Quarterfinal #1
Montana vs. Sacramento St.
(at Boise, ID)
2:00 PM
ACC Quarterfinal #2
Florida St. vs. Virginia Tech
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
2:30 PM
Big 12 Quarterfinal #2
Kansas St. vs. TCU
(at Kansas City, MO)
2:30 PM
Big East Quarterfinal #2
Xavier vs. Creighton
(at New York, NY)
2:30 PM
Atlantic 10 Second Round #2
George Mason vs. George Washington
(at Brooklyn, NY)
2:30 PM
MAC Quarterfinal #2
Kent St. vs. Central Michigan
(at Cleveland, OH)
2:30 PM
American Athletic First Round #2
Memphis vs. Tulane
(at Memphis, TN)
3:00 PM
Big Ten Second Round #2
Maryland vs. Nebraska
(at Chicago, IL)
3:00 PM
Mountain West Quarterfinal #1
Nevada vs. Boise St.
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #1
Washington vs. USC
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Big West Quarterfinal #1
UC Santa Barbara vs. CSUN
(at Anaheim, CA)
3:00 PM
WAC Quarterfinal #1
New Mexico St. vs. Chicago St.
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
SEC Second Round #2
Auburn vs. Missouri
(at Nashville, TN)
3:30 PM
Big Sky Quarterfinal #2
Weber St. vs. Portland St.
(at Boise, ID)
4:30 PM
Mountain West Quarterfinal #2
San Diego St. vs. UNLV
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Pac-12 Quarterfinal #2
Oregon St. vs. Colorado
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Big West Quarterfinal #2
CS Fullerton vs. UC Davis
(at Anaheim, CA)
5:30 PM
WAC Quarterfinal #2
UTRGV vs. CS Bakersfield
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Atlantic 10 Second Round #3
Duquesne vs. St. Joseph's
(at Brooklyn, NY)
6:00 PM
Southland Quarterfinal #1
New Orleans vs. Lamar
(at Katy, TX)
6:00 PM
Sun Belt Second Round #1
UL Lafayette vs. South Alabama
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #3
NC Central vs. Delaware St.
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
MAC Quarterfinal #3
Toledo vs. Northern Illinois
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Quarterfinal #3
North Carolina vs. Louisville
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
7:00 PM
Big 12 Quarterfinal #3
Texas Tech vs. West Virginia
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
Big East Quarterfinal #3
Marquette vs. St. John's
(at New York, NY)
7:00 PM
SEC Second Round #3
Ole Miss vs. Alabama
(at Nashville, TN)
7:00 PM
Big Ten Second Round #3
Minnesota vs. Penn St.
(at Chicago, IL)
7:00 PM
C-USA Quarterfinal #1
Old Dominion vs. Louisiana Tech
(at Frisco, TX)
7:00 PM
Big Sky Quarterfinal #3
Northern Colorado vs. Southern Utah
(at Boise, ID)
7:30 PM
C-USA Quarterfinal #2
UTSA vs. UAB
(at Frisco, TX)
7:30 PM
American Athletic First Round #3
Tulsa vs. SMU
(at Memphis, TN)
8:00 PM
MEAC Quarterfinal #4
Howard vs. Bethune-Cookman
(at Norfolk, VA)
8:00 PM
Atlantic 10 Second Round #4
Saint Louis vs. Richmond
(at Brooklyn, NY)
8:30 PM
Southland Quarterfinal #2
Southeastern Louisiana vs. Central Arkansas
(at Katy, TX)
8:30 PM
Sun Belt Second Round #2
Coastal Carolina vs. UL Monroe
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
ACC Quarterfinal #4
Duke vs. Syracuse
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
9:00 PM
Big 12 Quarterfinal #4
Kansas vs. Texas
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
SEC Second Round #4
Mississippi St. vs. Texas A&M
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Mountain West Quarterfinal #3
Utah St vs. New Mexico
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #3
Arizona St. vs. UCLA
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big West Quarterfinal #3
UC Irvine vs. UC Riverside
(at Anaheim, CA)
9:00 PM
MAC Quarterfinal #4
Bowling Green vs. Ball St.
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
WAC Quarterfinal #3
Utah Valley vs. UMKC
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big East Quarterfinal #4
Seton Hall vs. Georgetown
(at New York, NY)
9:30 PM
Big Ten Second Round #4
Iowa vs. Illinois
(at Chicago, IL)
9:30 PM
C-USA Quarterfinal #3
Western Kentucky vs. North Texas
(at Frisco, TX)
9:30 PM
American Athletic First Round #4
Wichita St. vs. East Carolina
(at Memphis, TN)
10:00 PM
Big Sky Quarterfinal #4
Eastern Washington vs. Montana St.
(at Boise, ID)
10:00 PM
C-USA Quarterfinal #4
Southern Miss vs. Marshall
(at Frisco, TX)
10:00 PM
Pac-12 Quarterfinal #4
Utah vs. Oregon
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Quarterfinal #4
Fresno St. vs. Air Force
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Big West Quarterfinal #4
Hawai'i vs. Long Beach St.
(at Anaheim, CA)
11:30 PM
WAC Quarterfinal #4
Grand Canyon vs. Seattle
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
American Athletic Quarterfinal #1
Houston vs. Connecticut
(at Memphis, TN)
12:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #1
VCU vs. Rhode Island
(at Brooklyn, NY)
12:00 PM
Big Ten Quarterfinal #1
Michigan St. vs. Ohio St.
(at Chicago, IL)
12:30 PM
SEC Quarterfinal #1
LSU vs. Florida
(at Nashville, TN)
1:00 PM
C-USA Semifinal #1
Old Dominion vs. UAB
(at Frisco, TX)
1:30 PM
American Athletic Quarterfinal #2
UCF vs. Memphis
(at Memphis, TN)
2:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #2
St. Bonaventure vs. George Mason
(at Brooklyn, NY)
2:30 PM
SEC Quarterfinal #2
South Carolina vs. Auburn
(at Nashville, TN)
3:00 PM
Big Ten Quarterfinal #2
Wisconsin vs. Nebraska
(at Chicago, IL)
3:00 PM
SWAC Semifinal #1
Prairie View A&M vs. Grambling
(at Birmingham, AL)
3:30 PM
C-USA Semifinal #2
Western Kentucky vs. Southern Miss
(at Frisco, TX)
4:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #3
Davidson vs. St. Joseph's
(at Brooklyn, NY)
6:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #1
Texas St. vs. South Alabama
(at New Orleans, LA)
6:00 PM
Southland Semifinal #1
Sam Houston St. vs. New Orleans
(at Katy, TX)
6:00 PM
MEAC Semifinal #1
Norfolk St. vs. Howard
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
Big East Semifinal #1
Villanova vs. Xavier
(at New York, NY)
6:30 PM
MAC Semifinal #1
Buffalo vs. Central Michigan
(at Cleveland, OH)
6:30 PM
ACC Semifinal #1
Virginia vs. Florida St.
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
7:00 PM
Big 12 Semifinal #1
Iowa St. vs. Kansas St.
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
American Athletic Quarterfinal #3
Cincinnati vs. SMU
(at Memphis, TN)
7:00 PM
SEC Quarterfinal #3
Kentucky vs. Alabama
(at Nashville, TN)
7:00 PM
Big Ten Quarterfinal #3
Purdue vs. Minnesota
(at Chicago, IL)
7:00 PM
Big Sky Semifinal #1
Montana vs. Weber St.
(at Boise, ID)
7:30 PM
MEAC Semifinal #2
North Carolina A&T vs. NC Central
(at Norfolk, VA)
8:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #4
Dayton vs. Saint Louis
(at Brooklyn, NY)
8:30 PM
Sun Belt Quarterfinal #2
Georgia Southern vs. UL Monroe
(at New Orleans, LA)
8:30 PM
Southland Semifinal #2
Abilene Christian vs. Southeastern Louisiana
(at Katy, TX)
8:30 PM
ACC Semifinal #2
North Carolina vs. Duke
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
9:00 PM
Big 12 Semifinal #2
West Virginia vs. Kansas
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
Big East Semifinal #2
Marquette vs. Seton Hall
(at New York, NY)
9:00 PM
American Athletic Quarterfinal #4
Temple vs. Wichita St.
(at Memphis, TN)
9:00 PM
SEC Quarterfinal #4
Tennessee vs. Mississippi St.
(at Nashville, TN)
9:00 PM
Mountain West Semifinal #1
Nevada vs. San Diego St.
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Pac-12 Semifinal #1
Washington vs. Colorado
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAC Semifinal #2
Northern Illinois vs. Bowling Green
(at Cleveland, OH)
9:00 PM
WAC Semifinal #1
New Mexico St. vs. UTRGV
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Big Ten Quarterfinal #4
Michigan vs. Iowa
(at Chicago, IL)
9:30 PM
SWAC Semifinal #2
Texas Southern vs. Alabama St.
(at Birmingham, AL)
9:30 PM
Big West Semifinal #1
Long Beach St. vs. UC Irvine
(at Anaheim, CA)
9:30 PM
Big Sky Semifinal #2
Southern Utah vs. Eastern Washington
(at Boise, ID)
10:00 PM
Pac-12 Semifinal #2
Arizona St. vs. Oregon
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Mountain West Semifinal #2
Utah St. vs. Fresno St.
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
WAC Semifinal #2
Utah Valley vs. Grand Canyon
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM
Big West Semifinal #2
CS Fullerton vs. UC Santa Barbara
(at Anaheim, CA)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
America East Championship
UMBC at Vermont
11:00 AM
Ivy League Semifinal #1
Harvard vs. Penn
(at New Haven, CT)
12:30 PM
Big Ten Semifinal #1
Michigan St. vs. Wisconsin
(at Chicago, IL)
1:00 PM
SEC Semifinal #1
Florida vs. Auburn
(at Nashville, TN)
1:00 PM
MEAC Championship
Norfolk St. vs. NC Central
(at Norfolk, VA)
1:00 PM
Atlantic 10 Semifinal #1
Rhode Island vs. St. Bonaventure
(at Brooklyn, NY)
1:00 PM
Ivy League Semifinal #2
Yale vs. Princeton
(at New Haven, CT)
2:30 PM
SEC Semifinal #2
Kentucky vs. Tennessee
(at Nashville, TN)
3:00 PM
American Athletic Semifinal #1
Houston vs. Memphis
(at Memphis, TN)
3:00 PM
Big Ten Semifinal #2
Minnesota vs. Michigan
(at Chicago, IL)
3:30 PM
Atlantic 10 Semifinal #2
Davidson vs. Saint Louis
(at Brooklyn, NY)
3:30 PM
Sun Belt Semifinal #1
Georgia St. vs. Texas St.
(at New Orleans, LA)
4:00 PM
American Athletic Semifinal #2
Cincinnati vs. Wichita St.
(at Memphis, TN)
5:00 PM
Mountain West Championship
San Diego St. vs. Utah St.
(at Las Vegas, NV)
6:00 PM
Big 12 Championship
Iowa St. vs. Kansas
(at Kansas City, MO)
6:00 PM
SWAC Championship
Prairie View A&M vs. Texas Southern
(at Birmingham, AL)
6:00 PM
Big East Championship
Villanova vs. Seton Hall
(at New York, NY)
6:30 PM
Sun Belt Semifinal #2
UT Arlington vs. Georgia Southern
(at New Orleans, LA)
6:30 PM
MAC Championship
Buffalo vs. Bowling Green
(at Cleveland, OH)
7:30 PM
Big Sky Championship
Montana vs. Eastern Washington
(at Boise, ID)
8:00 PM
ACC Championship
Florida St. vs. Duke
(at Charlotte, NC)
Affiliates
Live Video
8:30 PM
C-USA Championship
Old Dominion vs. Western Kentucky
(at Frisco, TX)
8:30 PM
Southland Championship
New Orleans vs. Abilene Christian
(at Katy, TX)
9:30 PM
WAC Championship
New Mexico St. vs. Grand Canyon
(at Las Vegas, NV)
10:00 PM
Pac-12 Championship
Washington vs. Oregon
(at Las Vegas, NV)
10:30 PM
Big West Championship
UC Irvine vs. CS Fullerton
(at Anaheim, CA)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
Ivy League Championship
Harvard vs. Yale
(at New Haven, CT)
12:00 PM
Atlantic 10 Championship
St. Bonaventure vs. Saint Louis
(at Brooklyn, NY)
1:00 PM
SEC Championship
Auburn vs. Tennessee
(at Nashville, TN)
1:00 PM
Sun Belt Championship
Georgia St. vs. UT Arlington
(at New Orleans, LA)
2:00 PM
American Athletic Championship
Houston vs. Cincinnati
(at Memphis, TN)
3:15 PM
Big Ten Championship
Michigan St. vs. Michigan
(at Chicago, IL)
3:30 PM

Back to top

Website Copyright