Game Network Coverage Notes Time
NC State at Duke 7:00 PM
Norfolk State at Delaware State Live Video 7:30 PM
Maryland Eastern Shore at Howard Live Video 7:30 PM
Bethune-Cookman at North Carolina Central 7:30 PM
Alabama State at Texas Southern 8:30 PM
UAPB at Jackson State Live Video 8:30 PM
Alabama A&M at Prairie View A&M Live Video 8:30 PM
Mississippi Valley State at Grambling State Live Video 8:30 PM
Texas Tech at Baylor 9:00 PM
Idaho State at Weber State 9:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Mississippi State at South Carolina 6:30 PM
Michigan State at Penn State 7:00 PM
Syracuse at Boston College 7:00 PM
Cincinnati at USF 7:00 PM
Wake Forest at North Carolina 7:00 PM
Maryland at Rutgers 7:00 PM
Duquesne at VCU 7:00 PM
Davidson at Richmond 7:00 PM
Patriot League First Round
Loyola (MD) at Lehigh
7:00 PM
Big South First Round
High Point at USC Upstate
7:00 PM
Big South First Round
Presbyterian at Charleston Southern
7:00 PM
Big South First Round
Campbell at UNC Asheville
7:00 PM
Patriot League First Round
Holy Cross at Bucknell
7:00 PM
Miami (OH) at Buffalo 7:00 PM
Eastern Michigan at Western Michigan 7:00 PM
Central Michigan at Ball State 7:00 PM
Bowling Green at Kent State 7:00 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
NJIT at Liberty
7:00 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
Jacksonville at North Florida
7:00 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
North Alabama at Stetson
7:00 PM
Arkansas State at Georgia Southern 7:00 PM
Little Rock at Georgia State 7:00 PM
UTA at Troy 7:00 PM
Horizon League First Round
Milwaukee at Youngstown State
7:00 PM
Horizon League First Round
Cleveland State at Oakland
7:00 PM
Maine at Hartford 7:00 PM
Stony Brook at UMBC 7:00 PM
UMass Lowell at New Hampshire 7:00 PM
UAlbany at Vermont 7:00 PM
Ohio at Akron 7:30 PM
Marquette at DePaul 8:00 PM
Toledo at Northern Illinois 8:00 PM
Horizon League First Round
IUPUI at UIC
8:00 PM
Texas State at South Alabama 8:00 PM
Coastal Carolina at Louisiana 8:00 PM
Atlantic Sun Quarterfinal
FGCU at Lipscomb
8:00 PM
Appalachian State at ULM 8:00 PM
Vanderbilt at Alabama 8:30 PM
Stephen F. Austin at Abilene Christian 8:30 PM
Tennessee at Kentucky 9:00 PM
Texas at Oklahoma 9:00 PM
West Virginia at Iowa State 9:00 PM
Purdue at Iowa 9:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Mountain West First Round #1
Air Force vs. Fresno State
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Mountain West First Round #2
New Mexico vs. San Jose State
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Xavier at Providence 6:30 PM
Texas A&M at Auburn 7:00 PM
Florida at Georgia 7:00 PM
LSU at Arkansas 7:00 PM
Clemson at Virginia Tech 7:00 PM
Minnesota at Indiana 7:00 PM
St. John's at Butler 7:00 PM
NEC Quarterfinal
Mount St. Mary's at Sacred Heart
7:00 PM
Florida Atlantic at Marshall 7:00 PM
Niagara at Siena 7:00 PM
Canisius at Marist 7:00 PM
Fairfield at Monmouth 7:00 PM
Manhattan at Rider 7:00 PM
UTSA at Old Dominion 7:00 PM
SMU at UCF 7:00 PM
Tulsa at Temple 7:00 PM
North Texas at Charlotte 7:00 PM
NEC Quarterfinal
Fairleigh Dickinson at LIU
7:00 PM
NEC Quarterfinal
St. Francis Brooklyn at Robert Morris
7:00 PM
NEC Quarterfinal
Bryant at Saint Francis U
7:00 PM
Fordham at George Washington 7:00 PM
UMass at La Salle 7:00 PM
Saint Joseph's at St. Bonaventure 7:00 PM
Saint Louis at George Mason 7:00 PM
Quinnipiac at Iona 7:00 PM
UTEP at Middle Tennessee 7:30 PM
OVC First Round #1
Morehead State vs. Tennessee State
(at Evansville, IN)
7:30 PM
FIU at Louisiana Tech 7:30 PM
New Orleans at Northwestern State Live Video 7:30 PM
Georgetown at Creighton RSN Affiliates 8:00 PM
Sam Houston State at A&M-Corpus Christi 8:00 PM
Rice at Southern Miss 8:00 PM
Mountain West First Round #3
Colorado State vs. Wyoming
(at Las Vegas, NV)
8:00 PM
McNeese at Nicholls Live Video 8:00 PM
Houston Baptist at UIW Live Video 8:00 PM
Central Arkansas at Southeastern Louisiana Live Video 8:00 PM
TCU at Kansas 8:00 PM
Villanova at Seton Hall 8:30 PM
Florida State at Notre Dame 9:00 PM
Kansas State at Oklahoma State 9:00 PM
Missouri at Ole Miss 9:00 PM
Virginia at Miami (FL) 9:00 PM
Northwestern at Wisconsin 9:00 PM
Dayton at Rhode Island 9:00 PM
Pitt at Georgia Tech
RSN Affiliates
9:00 PM
OVC First Round #2
Eastern Illinois vs. Jacksonville State
(at Evansville, IN)
9:30 PM
CSUN at UC Irvine 10:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big South Quarterfinal #1
Winthrop vs. USC Upstate
(at Radford, VA)
12:00 PM
Big South Quarterfinal #2
Gardner-Webb vs. UNC Asheville
(at Radford, VA)
2:00 PM
Mountain West Quarterfinal #1
San Diego State vs. Air Force
(at Las Vegas, NV)
2:30 PM
Mountain West Quarterfinal #2
UNLV vs. Boise State
(at Las Vegas, NV)
5:00 PM
Big South Quarterfinal #3
Charleston Southern at Radford
6:00 PM
Nebraska at Michigan 6:30 PM
Illinois at Ohio State 7:00 PM
North Carolina A&T State at North Carolina Central 7:00 PM
Houston at UConn 7:00 PM
MVC First Round #1
Drake vs. Illinois State
(at St. Louis, MO)
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Lehigh at Colgate
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Bucknell at American
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Navy at Boston University
7:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Lafayette at Army
7:00 PM
Atlantic Sun Semifinal
Stetson at Liberty
7:00 PM
Atlantic Sun Semifinal
Lipscomb at North Florida
7:00 PM
Delaware State at Howard Live Video 7:30 PM
OVC Quarterfinal #1
Eastern Kentucky vs. Tennessee State
(at Evansville, IN)
7:30 PM
Coppin St. at Maryland Eastern Shore Live Video 7:30 PM
Norfolk State at Morgan State 7:30 PM
Big South Quarterfinal #4
Longwood vs. Hampton
(at Radford, VA)
8:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Oakland at Green Bay
8:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Youngstown State at UIC
8:00 PM
Grambling State at Alabama A&M Live Video 8:30 PM
Jackson State at Alabama State Live Video 8:30 PM
Prairie View A&M at Alcorn State Live Video 8:30 PM
Wichita State at Memphis 9:00 PM
Washington at Arizona State 9:00 PM
Mountain West Quarterfinal #3
Utah State vs. New Mexico
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
WCC First Round #1
Loyola Marymount vs. San Diego
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Stanford at Oregon State 9:00 PM
California Baptist at NM State 9:00 PM
Northern Colorado at Montana
9:00 PM
Kansas City at Utah Valley 9:00 PM
Southern Utah at Montana State 9:00 PM
Idaho State at Eastern Washington 9:00 PM
MVC First Round #2
Valparaiso vs. Evansville
(at St. Louis, MO)
9:30 PM
Weber State at Idaho 9:30 PM
OVC Quarterfinal #2
Austin Peay vs. Eastern Illinois
(at Evansville, IN)
9:30 PM
Cal Poly at Long Beach State 10:00 PM
Northern Arizona at Portland State 10:00 PM
Hawai'i at UC Davis 10:00 PM
Cal State Fullerton at UC Santa Barbara 10:00 PM
Washington State at Arizona 10:30 PM
California at Oregon 11:00 PM
WCC First Round #2
Santa Clara vs. Portland
(at Las Vegas, NV)
11:00 PM
Mountain West Quarterfinal #4
Nevada vs. Wyoming
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
MVC Quarterfinal #1
UNI vs. Drake
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
MVC Quarterfinal #2
Bradley vs. Southern Illinois
(at St. Louis, MO)
3:30 PM
SoCon First Round #1
Samford vs. VMI
(at Asheville, NC)
5:00 PM
Buffalo at Bowling Green 6:00 PM
Big South Semifinal #1
Winthrop vs. Gardner-Webb
(at Radford, VA)
6:00 PM
Kent State at Akron 6:30 PM
Georgia Tech at Clemson 7:00 PM
Wake Forest at NC State 7:00 PM
MVC Quarterfinal #3
Loyola (Chicago) vs. Valparaiso
(at St. Louis, MO)

7:00 PM
Columbia at Princeton 7:00 PM
Ohio at Miami (OH) 7:00 PM
Western Michigan at Central Michigan 7:00 PM
Fairfield at Manhattan 7:00 PM
Iona at Saint Peter's 7:00 PM
Eastern Michigan at Toledo 7:00 PM
Cornell at Penn 7:00 PM
Niagara at Canisius 7:00 PM
Richmond at Duquesne 7:00 PM
Brown at Harvard 7:00 PM
Yale at Dartmouth 7:00 PM
Siena at Monmouth 7:00 PM
SoCon First Round #2
Wofford vs. The Citadel
(at Asheville, NC)
7:30 PM
OVC Semifinal #1
Belmont vs. Eastern Kentucky
(at Evansville, IN)
8:00 PM
Ball State at Northern Illinois 8:00 PM
Big South Semifinal #2
Hampton at Radford
8:00 PM
VCU at Davidson 9:00 PM
WCC Second Round #1
San Francisco vs. Loyola Marymount
(at Las Vegas, NV)

9:00 PM
Mountain West Semifinal #1
San Diego State vs. Boise State
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MVC Quarterfinal #4
Indiana State vs. Missouri State
(at St. Louis, MO)

9:30 PM
OVC Semifinal #2
Murray State vs. Austin Peay
(at Evansville, IN)
10:00 PM
WCC Second Round #2
Pepperdine vs. Santa Clara
(at Las Vegas, NV)

11:00 PM
Mountain West Semifinal #2
Wyoming vs. Utah State
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Villanova at Georgetown 12:00 PM
Wisconsin at Indiana 12:00 PM
Auburn at Tennessee 12:00 PM
Marquette at St. John's RSN Affiliates 12:00 PM
NEC Semifinal #1
Sacred Heart at Saint Francis U
12:00 PM
SoCon Quarterfinal #1
ETSU vs. VMI
(at Asheville, NC)
12:00 PM
Sun Belt First Round
Arkansas State at Louisiana
12:00 PM
South Carolina at Vanderbilt 12:30 PM
Kentucky at Florida 1:00 PM
Baylor at West Virginia 1:00 PM
America East Quarterfinal
New Hampshire at UMBC
1:00 PM
Kansas at Texas Tech 2:00 PM
Georgia at LSU 2:00 PM
Rutgers at Purdue 2:00 PM
Virginia Tech at Notre Dame 2:00 PM
NEC Semifinal #2
LIU at Robert Morris
2:00 PM
La Salle at Saint Joseph's 2:00 PM
George Mason at Fordham 2:00 PM
UTEP at Rice 2:00 PM
Seton Hall at Creighton 2:30 PM
Alabama at Missouri 2:30 PM
Colorado at Utah 2:30 PM
SoCon Quarterfinal #2
Mercer vs. Western Carolina
(at Asheville, NC)
2:30 PM
Sun Belt First Round
Coastal Carolina at UTA
3:00 PM
UCLA at USC 3:15 PM
MVC Semifinal #1
Drake vs. Bradley
(at St. Louis, MO)
3:30 PM
Louisville at Virginia 4:00 PM
Oklahoma State at Texas 4:00 PM
Penn State at Northwestern 4:00 PM
Syracuse at Miami (FL) 4:00 PM
Marshall at UTSA 4:00 PM
Iowa State at Kansas State 4:00 PM
CAA First Round #1
Drexel vs. UNCW
(at Washington, DC)
4:00 PM
Northwestern State at Central Arkansas Live Video 4:00 PM
Arkansas at Texas A&M 4:30 PM
California at Oregon State 4:30 PM
Boston College at Florida State
RSN Affiliates
4:30 PM
Houston Baptist at A&M-Corpus Christi 4:30 PM
Weber State at Eastern Washington 5:00 PM
Idaho State at Idaho 5:00 PM
America East Quarterfinal
UMass Lowell at Hartford
5:00 PM
Abilene Christian at UIW Live Video 5:15 PM
Mountain West Championship
San Diego State at Utah State
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
McNeese at Lamar 5:30 PM
Sam Houston State at Stephen F. Austin 5:30 PM
North Carolina at Duke 6:00 PM
Oklahoma at TCU 6:00 PM
MVC Semifinal #2
Valparaiso vs. Missouri State
(at St. Louis, MO)
6:00 PM
SoCon Quarterfinal #3
Furman vs. Wofford
(at Asheville, NC)
6:00 PM
Northern Colorado at Montana State
6:00 PM
Southern Miss at Middle Tennessee 6:00 PM
Grambling State at Alabama State Live Video 6:00 PM
Cornell at Princeton 6:00 PM
Columbia at Penn 6:00 PM
DePaul at Providence 6:30 PM
Ole Miss at Mississippi State 6:30 PM
Washington State at Arizona State 6:30 PM
CAA First Round #2
Elon vs. James Madison
(at Washington, DC)
6:30 PM
Texas Southern at Alcorn State Live Video 6:30 PM
Rhode Island at UMass 7:00 PM
George Washington at Dayton 7:00 PM
Summit League Quarterfinal #1
North Dakota State vs. Denver
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
SMU at USF 7:00 PM
WKU at FIU 7:00 PM
Southeastern Louisiana at New Orleans Live Video 7:00 PM
Jackson State at Alabama A&M Live Video 7:00 PM
America East Quarterfinal
Maine at Vermont
7:00 PM
America East Quarterfinal
Albany at Stony Brook
7:00 PM
Brown at Dartmouth 7:00 PM
Yale at Harvard 7:00 PM
Charlotte at Louisiana Tech 7:00 PM
OVC Championship
Belmont vs. Murray State
(at Evansville, IN)
8:00 PM
Temple at Cincinnati 8:00 PM
St. Bonaventure at Saint Louis 8:00 PM
CSU Bakersfield at Grand Canyon 8:00 PM
Old Dominion at UAB 8:00 PM
California Baptist at UTRGV 8:00 PM
Butler at Xavier 8:30 PM
SoCon Quarterfinal #4
UNCG vs. Chattanooga
(at Asheville, NC)
8:30 PM
Mississippi Valley State at UAPB Live Video 8:30 PM
Southern Utah at Montana 9:00 PM
Summit League Quarterfinal #2
South Dakota State vs. Purdue Fort Wayne
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
Washington at Arizona 10:00 PM
WCC Quarterfinal #1
Pacific vs. San Francisco
(at Las Vegas, NV)
10:00 PM
Hawai'i at CSUN 10:00 PM
Sacramento State at Portland State 10:00 PM
UC Davis at UC Riverside 10:00 PM
Cal Poly at UC Santa Barbara 10:00 PM
Long Beach State at Cal State Fullerton 10:30 PM
Stanford at Oregon 11:00 PM
WCC Quarterfinal #2
Saint Mary's vs. Pepperdine
(at Las Vegas, NV)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
Memphis at Houston 12:00 PM
Michigan at Maryland 12:00 PM
Patriot League Semifinal #1
Bucknell at Boston University
12:00 PM
CAA Quarterfinal #1
Hofstra vs. Drexel
(at Washington, DC)
12:00 PM
Big South Championship
Hampton at Winthrop
1:00 PM
Nebraska at Minnesota 1:00 PM
MVC Championship
Bradley vs. Valparaiso
(at St. Louis, MO)
2:00 PM
ECU at UCF 2:00 PM
Patriot League Semifinal #2
Lafayette at Colgate
2:00 PM
CAA Quarterfinal #2
Charleston vs. Delaware
(at Washington, DC)
2:30 PM
Atlantic Sun Championship
Lipscomb at Liberty
3:00 PM
UConn at Tulane 4:00 PM
Tulsa at Wichita State 4:00 PM
SoCon Semifinal #1
ETSU vs. Western Carolina
(at Asheville, NC)
4:00 PM
Ohio State at Michigan State 4:30 PM
CAA Quarterfinal #3
William & Mary vs. Elon
(at Washington, DC)
6:00 PM
SoCon Semifinal #2
Wofford vs. Chattanooga
(at Asheville, NC)
6:30 PM
Iowa at Illinois 7:00 PM
Summit League Quarterfinal #3
Oral Roberts vs. Omaha
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
CAA Quarterfinal #4
Towson vs. Northeastern
(at Washington, DC)
8:30 PM
Summit League Quarterfinal #4
South Dakota vs. North Dakota
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM

Back to top

Website Copyright