Game Network Coverage Notes Time
CAA Semifinal #1
Hofstra vs. Delaware
(at Washington, DC)
6:00 PM
SoCon Championship
ETSU vs. Wofford
(at Asheville, NC)
7:00 PM
Horizon League Semifinal #1
Wright State vs. UIC
(at Indianapolis, IN)
7:00 PM
Summit League Semifinal #1
North Dakota State vs. Oral Roberts
(at Sioux Falls, SD)
7:00 PM
MAC First Round
Eastern Michigan at Kent State
7:00 PM
MAC First Round
Western Michigan at Toledo
7:00 PM
MAC First Round
Central Michigan at Ohio
7:00 PM
Sun Belt Second Round
Louisiana at Georgia Southern
7:00 PM
Sun Belt Second Round
Coastal Carolina at Appalachian State
7:00 PM
MAC First Round
Miami (OH) at Buffalo
7:30 PM
CAA Semifinal #2
Elon vs. Northeastern
(at Washington, DC)
8:30 PM
WCC Semifinal #1
Gonzaga vs. San Francisco
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Horizon League Semifinal #2
Northern Kentucky vs. Green Bay
(at Indianapolis, IN)
9:30 PM
Summit League Semifinal #2
Purdue Fort Wayne vs. North Dakota
(at Sioux Falls, SD)
9:30 PM
WCC Semifinal #2
BYU vs. Saint Mary's
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
ACC First Round #1
Wake Forest vs. Pitt
(at Greensboro, NC)
4:30 PM
MAAC First Round #1
Fairfield vs. Manhattan
(at Atlantic City, NJ)
5:00 PM
MEAC First Round #1
Delaware State vs. Maryland Eastern Shore
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
SWAC Quarterfinal
Alabama A&M at Prairie View A&M
Live Video 6:30 PM
Horizon League Championship
UIC vs. Northern Kentucky
(at Indianapolis, IN)
7:00 PM
NEC Championship
Saint Francis U at Robert Morris
7:00 PM
CAA Championship
Hofstra vs. Northeastern
(at Washington, DC)
7:00 PM
ACC First Round #2
Virginia Tech vs. North Carolina
(at Greensboro, NC)
7:00 PM
MAAC First Round #2
Iona vs. Canisius
(at Atlantic City, NJ)
7:00 PM
America East Semifinal
UMBC at Vermont
7:00 PM
America East Semifinal
Hartford at Stony Brook
7:00 PM
MEAC First Round #2
South Carolina State vs. Howard
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
WCC Championship
Gonzaga vs. Saint Mary's
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Summit League Championship
North Dakota State vs. North Dakota
(at Sioux Falls, SD)
9:00 PM
MAAC First Round #3
Niagara vs. Marist
(at Atlantic City, NJ)
9:00 PM
SWAC Quarterfinal
Alcorn State at Jackson State
Live Video 9:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big Sky First Round #1
Weber State vs. Sacramento State
(at Boise, ID)
11:30 AM
ACC Second Round #1
Clemson vs. Miami (FL)
(at Greensboro, NC)
12:00 PM
Atlantic 10 First Round #1
George Mason vs. Saint Joseph's
(at Brooklyn, NY)
1:00 PM
ACC Second Round #2
NC State vs. Pitt
(at Greensboro, NC)
2:00 PM
Big Sky First Round #2
Southern Utah vs. Idaho
(at Boise, ID)
2:00 PM
Pac-12 First Round #1
Oregon State vs. Utah
(at Las Vegas, NV)
3:00 PM
Atlantic 10 First Round #2
George Washington vs. Fordham
(at Brooklyn, NY)
3:30 PM
Big Sky First Round #3
Northern Arizona vs. Idaho State
(at Boise, ID)
4:30 PM
Pac-12 First Round #2
Arizona vs. Washington
(at Las Vegas, NV)
5:30 PM
Big Ten First Round #1
Minnesota vs. Northwestern
(at Indianapolis, IN)
6:00 PM
Southland First Round #1
Northwestern State vs. A&M-Corpus Christi
(at Katy, TX)
6:00 PM
MEAC Quarterfinal #1
North Carolina Central vs. Delaware State
(at Norfolk, VA)
6:00 PM
ACC Second Round #3
Notre Dame vs. Boston College
(at Greensboro, NC)
7:00 PM
Big East First Round #1
Georgetown vs. St. John's
(at New York, NY)
7:00 PM
Big 12 First Round #1
Oklahoma State vs. Iowa State
(at Kansas City, MO)
7:00 PM
SEC First Round #1
Ole Miss vs. Georgia
(at Nashville, TN)
7:00 PM
MAAC Quarterfinal #1
Siena vs. Manhattan
(at Atlantic City, NJ)
7:00 PM
C-USA First Round #1
Old Dominion vs. Florida Atlantic
(at Frisco, TX)
7:00 PM
Sun Belt Quarterfinal
Georgia Southern at Georgia State
7:00 PM
Patriot League Championship
Boston University at Colgate
7:30 PM
C-USA First Round #2
FIU vs. Rice
(at Frisco, TX)
7:30 PM
Sun Belt Quarterfinal
Appalachian State at Texas State
8:00 PM
Big Ten First Round #2
Indiana vs. Nebraska
(at Indianapolis, IN)
8:30 PM
Southland First Round #2
Lamar vs. McNeese
(at Katy, TX)
8:30 PM
MEAC Quarterfinal #2
North Carolina A&T State vs. Howard
(at Norfolk, VA)
8:30 PM
ACC Second Round #4
Syracuse vs. North Carolina
(at Greensboro, NC)
9:00 PM
Big 12 First Round #2
TCU vs. Kansas State
(at Kansas City, MO)
9:00 PM
Pac-12 First Round #3
Stanford vs. California
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MAAC Quarterfinal #2
Saint Peter's vs. Iona
(at Atlantic City, NJ)
9:00 PM
Big East First Round #2
Xavier vs. DePaul
(at New York, NY)
9:30 PM
SEC First Round #2
Arkansas vs. Vanderbilt
(at Nashville, TN)
9:30 PM
C-USA First Round #3
UAB vs. UTSA
(at Frisco, TX)
9:30 PM
C-USA First Round #4
Marshall vs. UTEP
(at Frisco, TX)
10:00 PM
Pac-12 First Round #4
Colorado vs. Washington State
(at Las Vegas, NV)
11:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Big East Quarterfinal #1
Creighton vs. St. John's
(at New York, NY)
12:00 PM

Back to top

Website Copyright