Game Network Coverage Notes Time
FIU at WKU 1:00 PM
Stephen F. Austin at Central Arkansas Live Video 4:00 PM
Dayton at St. Bonaventure 5:00 PM
UMass at Saint Louis 6:00 PM
Miami (FL) at Virginia 6:00 PM
Saint Joseph's at Richmond 6:00 PM
Big South Quarterfinal
High Point at Winthrop
6:00 PM
Big South Quarterfinal
Hampton at Radford
6:00 PM
North Carolina at Syracuse 7:00 PM
Rutgers at Nebraska 7:00 PM
Big South Quarterfinal
Longwood at UNC Asheville
7:00 PM
Big South Quarterfinal
Gardner-Webb at Campbell
7:00 PM
Northwestern State at Nicholls Live Video 7:00 PM
A&M-Corpus Christi at Lamar 8:00 PM
New Orleans at UIW Live Video 8:00 PM
Sam Houston State at Houston Baptist Live Video 8:00 PM
Grambling State at Mississippi Valley State Live Video 8:30 PM
UAPB at Jackson State Live Video 8:30 PM
Texas Southern at Alabama A&M Live Video 8:30 PM
Oklahoma at Oklahoma State 9:00 PM
Arizona at Oregon 9:00 PM
Prairie View A&M at Alabama State Live Video 9:00 PM
Air Force at Colorado State 10:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
UTRGV vs. NM State
(at El Paso, TX)
1:00 PM
Akron at Buffalo 2:00 PM
Baylor at West Virginia 5:00 PM
Toledo at Central Michigan 5:00 PM
Western Michigan at Northern Illinois 5:00 PM
Wake Forest at Pitt 6:00 PM
Arkansas at South Carolina 6:30 PM
Illinois at Michigan 7:00 PM
Auburn at Alabama 7:00 PM
Xavier at Georgetown 7:00 PM
Tulsa at UCF 7:00 PM
Fresno State at Boise State 7:00 PM
Ball State at Eastern Michigan 7:00 PM
Merrimack at Wagner 7:00 PM
Miami (OH) at Bowling Green 7:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Purdue Fort Wayne at Cleveland State
7:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Detroit Mercy at Northern Kentucky
7:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Milwaukee at Wright State
7:00 PM
Texas at Iowa State 7:00 PM
TCU at Texas Tech 7:00 PM
Horizon League Quarterfinal
Youngstown State at Oakland
7:30 PM
Indiana at Michigan State 8:00 PM
Duke at Georgia Tech 8:00 PM
Vanderbilt at LSU 8:30 PM
Kentucky at Ole Miss 9:00 PM
Wisconsin at Purdue 9:00 PM
Marquette at DePaul 9:00 PM
Memphis at USF 9:00 PM

Game Network Coverage Notes Time
Atlantic 10 First Round #1
La Salle vs. Saint Joseph's
(at Richmond, VA)
11:00 AM
Atlantic 10 First Round #2
George Washington vs. Fordham
(at Richmond, VA)
2:00 PM
Merrimack at Wagner 4:00 PM
Clemson at Syracuse 5:00 PM
Wichita State at Tulane 6:00 PM
Abilene Christian at Stephen F. Austin 6:00 PM
UConn at Seton Hall 6:30 PM
Missouri at Florida 6:30 PM
Oregon State at Utah 7:00 PM
Minnesota at Penn State 7:00 PM
Providence at St. John's 7:00 PM
NC State at Notre Dame 7:00 PM
Florida A&M at North Carolina Central 7:00 PM
Patriot League First Round
Lehigh at Boston University
7:00 PM
A&M-Corpus Christi at Sam Houston State 7:30 PM
Nicholls at McNeese Live Video 7:30 PM
Southeastern Louisiana at Central Arkansas Live Video 8:00 PM
New Mexico at Colorado State 8:00 PM
Northwestern State at New Orleans Live Video 8:00 PM
OVC Quarterfinal #1
Belmont vs. SIUE
(at Evansville, IN)
8:00 PM
Our Lady of the Lake at Louisiana Tech 8:00 PM
UIW at Houston Baptist Live Video 8:00 PM
Creighton at Villanova 8:30 PM
Mississippi State at Texas A&M 8:30 PM
UCLA at Oregon 9:00 PM
Maryland at Northwestern 9:00 PM
San Diego State at UNLV 9:00 PM
Boston College at Florida State 9:00 PM
Idaho State at Eastern Washington 9:00 PM
Stanford at USC 10:30 PM
OVC Quarterfinal #2
Eastern Kentucky vs. Austin Peay
(at Evansville, IN)
10:30 PM

Game Network Coverage Notes Time
Atlantic 10 Second Round #1
Richmond vs. Duquesne
(at Richmond, VA)
11:00 AM
Atlantic 10 Second Round #2
Saint Joseph's vs. UMass
(at Richmond, VA)
1:30 PM
ASun Quarterfinal #1
Liberty vs. Kennesaw State
(at Jacksonville, FL)
2:00 PM
ASun Quarterfinal #2
North Florida vs. North Alabama
(at Jacksonville, FL)
2:00 PM
Morgan State at Delaware State Live Video 3:00 PM
Atlantic 10 Second Round #3
Dayton vs. Rhode Island
(at Richmond, VA)
3:30 PM
Saint Peter's at Quinnipiac 4:00 PM
Atlantic 10 Second Round #4
George Washington vs. George Mason
(at Richmond, VA)
5:30 PM
MVC First Round #1
Bradley vs. Southern Illinois
(at St. Louis, MO)
6:00 PM
Fairfield at Manhattan 6:00 PM
Monmouth at Rider 6:00 PM
Big South Semifinal
Campbell at Radford
6:00 PM
Middle Tennessee at Florida Atlantic 6:00 PM
Southwest Adventist at UTSA 7:00 PM
Michigan State at Michigan 7:00 PM
Oklahoma State at Baylor 7:00 PM
Canisius at Siena 7:00 PM
Northern Colorado at Weber State 7:00 PM
Iowa State at Texas Tech 7:00 PM
TCU at West Virginia 7:00 PM
ASun Quarterfinal #3
Lipscomb vs. FGCU
(at Jacksonville, FL)
7:00 PM
ASun Quarterfinal #4
Bellarmine vs. Stetson
(at Jacksonville, FL)
7:00 PM
Vanderbilt at Cincinnati 7:00 PM
Florida A&M at North Carolina Central 7:00 PM
Big South Semifinal
Longwood at Winthrop
7:30 PM
OVC Quarterfinal #3
Jacksonville State vs. Murray State
(at Evansville, IN)
8:00 PM
UTEP at Kansas 8:00 PM
Alcorn State at Texas Southern Live Video 8:30 PM
Southern at Prairie View A&M Live Video 8:30 PM
Alabama A&M at Jackson State Live Video 8:30 PM
Alabama State at Grambling State Live Video 8:30 PM
Texas at Oklahoma 9:00 PM
Arizona State at Colorado 9:00 PM
UCF at ECU 9:00 PM
Nebraska at Iowa 9:00 PM
MVC First Round #2
UNI vs. Illinois State
(at St. Louis, MO)
9:00 PM
WCC First Round #1
San Diego vs. San Francisco
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Wyoming at Utah State 9:30 PM
Southern Utah at Portland State 10:00 PM
OVC Quarterfinal #4
Morehead State vs. Southeast Missouri
(at Evansville, IN)
10:30 PM
WCC First Round #2
Santa Clara vs. Portland
(at Las Vegas, NV)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
Atlantic 10 Quarterfinal #1
Duquesne vs. St. Bonaventure
(at Richmond, VA)
11:00 AM
MVC Quarterfinal #1
Southern Illinois vs. Loyola (Chicago)
(at St. Louis, MO)
12:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #2
UMass vs. Saint Louis
(at Richmond, VA)
1:30 PM
Sacramento State at Montana State 2:00 PM
ASun Semifinal #1
Liberty vs. Stetson
(at Jacksonville, FL)
2:00 PM
MVC Quarterfinal #2
Indiana State vs. Evansville
(at St. Louis, MO)
3:00 PM
Idaho State at Eastern Washington 3:00 PM
Morgan State at Delaware State Live Video 3:00 PM
Our Lady of the Lake at Rice 3:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #3
Dayton vs. VCU
(at Richmond, VA)
3:30 PM
Monmouth at Rider 4:00 PM
Saint Peter's at Quinnipiac 4:00 PM
Northern Illinois at Central Michigan 5:00 PM
Atlantic 10 Quarterfinal #4
George Mason vs. Davidson
(at Richmond, VA)
5:30 PM
SoCon First Round #1
The Citadel vs. Western Carolina
(at Asheville, NC)
5:30 PM
Kent State at Buffalo 6:00 PM
Boston College at Miami (FL) 6:00 PM
Fairfield at Manhattan 6:00 PM
Sun Belt First Round #1
Arkansas State vs. Georgia Southern
(at Pensacola, FL)
6:00 PM
Middle Tennessee at Florida Atlantic 6:00 PM
Sun Belt First Round #2
South Alabama vs. ULM
(at Pensacola, FL)
6:30 PM
Ball State at Toledo 7:00 PM
Charlotte at Marshall 7:00 PM
Canisius at Siena 7:00 PM
Eastern Michigan at Western Michigan 7:00 PM
UC Irvine at Long Beach State 7:00 PM
UC Riverside at CSUN 7:00 PM
Hawai'i at UC Davis 7:00 PM
Wagner Pacific at Montana Live Video 7:00 PM
Tarleton State at UTRGV 7:00 PM
ASun Semifinal #2
North Alabama vs. FGCU
(at Jacksonville, FL)
7:00 PM
OVC Semifinal #1
Jacksonville State vs. Belmont
(at Evansville, IN)
8:00 PM
Georgia Tech at Wake Forest 8:00 PM
Cal Poly at UC Santa Barbara 8:00 PM
Cal State Fullerton at UC San Diego 8:00 PM
Old Dominion at WKU 8:00 PM
UAPB at Mississippi Valley State Live Video 8:00 PM
UAB at North Texas 8:00 PM
SoCon First Round #2
Mercer vs. Samford
(at Asheville, NC)
8:00 PM
Sun Belt First Round #3
Appalachian State vs. Little Rock
(at Pensacola, FL)
8:30 PM
Colorado State at Nevada 9:00 PM
WCC Second Round #1
San Francisco vs. Loyola Marymount
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
MVC Quarterfinal #4
Missouri State vs. Valparaiso
(at St. Louis, MO)
9:00 PM
Utah Valley at Grand Canyon 9:00 PM
NM State at Dixie State 9:00 PM
Seattle U at California Baptist 9:00 PM
Sun Belt First Round #4
UTA vs. Troy
(at Pensacola, FL)
9:00 PM
OVC Semifinal #2
Eastern Kentucky vs. Morehead State
(at Evansville, IN)
10:30 PM
WCC Second Round #2
Santa Clara vs. Pacific
(at Las Vegas, NV)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
Rutgers at Minnesota 12:00 PM
Georgetown at UConn 12:00 PM
South Carolina at Kentucky 12:00 PM
Florida State at Notre Dame 12:00 PM
Pitt at Clemson
RSN Affiliates
12:00 PM
SoCon Quarterfinal #1
The Citadel vs. UNCG
(at Asheville, NC)
12:00 PM
NEC Semifinal #1
Sacred Heart at Bryant
12:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Loyola (MD) at Navy
12:00 PM
Mississippi State at Auburn 1:00 PM
MVC Semifinal #1
Loyola (Chicago) vs. Indiana State
(at St. Louis, MO)
1:00 PM
USF at Wichita State 1:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Boston University at Colgate
1:00 PM
Alabama at Georgia 2:00 PM
Oklahoma State at West Virginia 2:00 PM
Indiana at Purdue 2:00 PM
Arizona State at Utah 2:00 PM
Charlotte at Marshall 2:00 PM
Sacramento State at Montana State
2:00 PM
Patriot League Quarterfinal
Bucknell at Lafayette
2:00 PM
NEC Semifinal #2
Mount St. Mary's at Wagner
2:00 PM
America East Semifinal
UMass Lowell at UMBC
2:00 PM
Central Arkansas at Northwestern State Live Video 2:00 PM
Villanova at Providence 2:30 PM
SoCon Quarterfinal #2
Chattanooga vs. ETSU
(at Asheville, NC)
2:30 PM
LSU at Missouri 3:00 PM
Southern Utah at Portland State 3:00 PM
Patriot League Quarterfinal
American at Army West Point
3:00 PM
CAA First Round #1
Elon vs. Towson
(at Harrisonburg, VA)
3:00 PM
Alcorn State at Prairie View A&M Live Video 3:30 PM
USC at UCLA 4:00 PM
Illinois at Ohio State 4:00 PM
Virginia at Louisville 4:00 PM
MVC Semifinal #2
Drake vs. Missouri State
(at St. Louis, MO)
4:00 PM
Wagner Pacific at Montana Live Video 4:00 PM
America East Semifinal
Hartford at Vermont
4:00 PM
UIW at Abilene Christian 4:00 PM
Butler at Creighton 5:00 PM
Texas A&M at Arkansas 5:00 PM
Old Dominion at WKU 5:00 PM
Iowa State at Kansas State 5:00 PM
UAB at North Texas 5:00 PM
Lamar at McNeese Live Video 5:00 PM
SoCon Quarterfinal #3
Mercer vs. Wofford
(at Asheville, NC)
5:30 PM
Duke at North Carolina 6:00 PM
Atlantic 10 Semifinal #1
St. Bonaventure vs. Saint Louis
(at Richmond, VA)
6:00 PM
Stephen F. Austin at Sam Houston State 6:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #1
South Alabama vs. Louisiana
(at Pensacola, FL)
6:00 PM
A&M-Corpus Christi at Houston Baptist Live Video 6:00 PM
Alabama A&M at Grambling State Live Video 6:30 PM
Alabama State at Jackson State Live Video 6:30 PM
Sun Belt Quarterfinal #2
Arkansas State vs. Georgia State
(at Pensacola, FL)
6:30 PM
Summit League Quarterfinal #1
Omaha vs. South Dakota State
(at Sioux Falls, SD)
6:45 PM
Seton Hall at St. John's 7:00 PM
Vanderbilt at Ole Miss 7:00 PM
UC Irvine at Long Beach State 7:00 PM
UC Riverside at CSUN 7:00 PM
Hawai'i at UC Davis 7:00 PM
CAA First Round #2
William & Mary vs. UNCW
(at Harrisonburg, VA)
7:00 PM
SoCon Quarterfinal #4
Furman vs. VMI
(at Asheville, NC)
8:00 PM
OVC Championship
Belmont vs. Morehead State
(at Evansville, IN)
8:00 PM
Cal Poly at UC Santa Barbara 8:00 PM
Cal State Fullerton at UC San Diego 8:00 PM
Tarleton State at UTRGV 8:00 PM
Southeastern Louisiana at New Orleans Live Video 8:00 PM
Southern at Texas Southern Live Video 8:30 PM
Sun Belt Quarterfinal #3
Troy vs. Coastal Carolina
(at Pensacola, FL)
8:30 PM
Xavier at Marquette 9:00 PM
WCC Quarterfinal #1
Loyola Marymount vs. Saint Mary's
(at Las Vegas, NV)
9:00 PM
Atlantic 10 Semifinal #2
VCU vs. Davidson
(at Richmond, VA)
9:00 PM
Utah Valley at Grand Canyon 9:00 PM
NM State at Dixie State 9:00 PM
Seattle U at California Baptist 9:00 PM
Sun Belt Quarterfinal #4
Appalachian State vs. Texas State
(at Pensacola, FL)
9:00 PM
Summit League Quarterfinal #2
Western Illinois vs. South Dakota
(at Sioux Falls, SD)
9:45 PM
Utah State at Fresno State 11:00 PM
UNLV at Wyoming 11:00 PM
WCC Quarterfinal #2
Santa Clara vs. Pepperdine
(at Las Vegas, NV)
11:59 PM

Game Network Coverage Notes Time
CAA Quarterfinal #1
Hofstra vs. Delaware
(at Harrisonburg, VA)
11:30 AM
Memphis at Houston 12:00 PM
Big South Championship
Campbell at Winthrop
12:00 PM
Florida at Tennessee 12:00 PM
Wisconsin at Iowa 12:30 PM
Cincinnati at ECU 1:00 PM
Nebraska at Northwestern 1:30 PM
MVC Championship
Loyola (Chicago) vs. Drake
(at St. Louis, MO)
2:00 PM
ASun Championship
Liberty vs. North Alabama
(at Jacksonville, FL)
2:00 PM
CAA Quarterfinal #2
Elon vs. James Madison
(at Harrisonburg, VA)
2:30 PM
Texas Tech at Baylor 4:00 PM
Michigan at Michigan State 4:30 PM
SoCon Semifinal #1
ETSU vs. UNCG
(at Asheville, NC)
5:00 PM
CAA Quarterfinal #3
William & Mary vs. Northeastern
(at Harrisonburg, VA)
6:00 PM
Sun Belt Semifinal #1
Georgia State vs. Louisiana
(at Pensacola, FL)
6:30 PM
Summit League Quarterfinal #3
Oral Roberts vs. North Dakota
(at Sioux Falls, SD)
6:45 PM
Penn State at Maryland 7:00 PM
Texas at TCU 7:00 PM
SoCon Semifinal #2
Mercer vs. VMI
(at Asheville, NC)
7:30 PM
Oregon at Oregon State 8:00 PM
Sun Belt Semifinal #2
Coastal Carolina vs. Appalachian State
(at Pensacola, FL)
9:00 PM
CAA Quarterfinal #4
Charleston vs. Drexel
(at Harrisonburg, VA)
9:00 PM
Summit League Quarterfinal #4
Kansas City vs. North Dakota State
(at Sioux Falls, SD)
9:45 PM

Back to top

Website Copyright